Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІОГРАФІЯ ПОВСТАНСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ ПІД ПРОВОДОМ Н.І. МАХНА (1918-1921рр.)

ІСТОРІОГРАФІЯ ПОВСТАНСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ ПІД ПРОВОДОМ Н.І. МАХНА (1918-1921рр.)

Назва:
ІСТОРІОГРАФІЯ ПОВСТАНСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ ПІД ПРОВОДОМ Н.І. МАХНА (1918-1921рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,17 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРМАЗОВА Тетяна Іванівна
УДК 930•1 (477) „1918/1921”
ІСТОРІОГРАФІЯ ПОВСТАНСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ ПІД ПРОВОДОМ Н.І. МАХНА (1918-1921рр.)
07.00.06 - Історіографія, джерелознавство та
спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії слов?ян Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Безпалов Микола Єгорович, завідувач кафедри історії слов?ян Донецького національного університету
Офіційні опоненти:
– Волковинський Валерій Миколайович,
доктор історичних наук, провідний науковий співробітник відділу Історії України XIX – початку XX століття Інституту історії України НАН України
– Пірко Василь Олексійович,
доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історіографії, джерелознавства, археології і методики викладання історії Донецького національного університету
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться 26 червня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 по захисту дисертацій у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (83055, м.Донецьк, вул.. Університетська, 24; другий учбовий корпус, ауд. 32)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 23 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Серед соціальних явищ новітньої історії України, які вирішальним чином вплинули на характер політичного розвитку суспільства, особливе місце належить повстанському руху під керівництвом Н.І. Махна. Виходячи, по-перше, з масштабності руху, який на етапі свого найвищого піднесення охоплював десятки тисяч повстанців, по-друге, з його довготривалості (хронологічні межі селянської війни майже збігаються з хронологією Української революції 1917-1920-х рр.), по-третє, з впливовості й реальної сили повстанців (усі уряди й найбільші військово-політичні об’єднання, які діяли на вітчизняних теренах упродовж переломної епохи, мали зважати на махновський рух, а нерідко й залежати від нього), можна констатувати, що перед нами без перебільшення феноменальне за своєю природою явище. Його вивчення ще далеке від завершення. При цьому глибина дослідженості теми в цілому й кожного її структурного компонента залишаються не з’ясованими.
Увагу дослідників традиційно привертає насамперед його соціальна сутність. Одним із ідейних вузлів руху є переплетення соціалістичних і ліберальних прагнень повстанців. Відстоювання економічної свободи як основного принципу господарювання супроводжувалося, як відомо, приватнопідприємницькими тенденціями й комуновласницькими експери-ментами. У такому гротескному поєднанні несумісних світоглядних концепцій, що стало можливим через глибоку суперечливість самої селянської ментальності, науковці намагаються віднайти історичну логіку.
Надзвичайно оригінальним є й такий пласт соціальної творчості повстанців, як пошук анархістського ідеалу суспільного устрою. Якщо інтуїтивний характер розуміння повстанцями свободи як такої, що не може бути дарованою, а отже не є причиною самою в собі (causa sui), знаходить адекватне пояснення в науковій літературі, то питання щодо пріоритетності для повстанців певної анархістської моделі, ступеня анархічності їхньої ідеології та практики, протидії в самому русі різних анархістських течій – залишаються предметом гострих дискусій і вимагають системного погляду на них.
Наскільки повстанський рух під проводом Н.І. Махна як найпотужніший компонент загальнонародного руху 1918-1921 рр. визначив характер соціально-економічних перетворень і суто політичних змін 20-х років - залишається не менш значущим питанням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІСТОРІОГРАФІЯ ПОВСТАНСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ ПІД ПРОВОДОМ Н.І. МАХНА (1918-1921рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок