Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНТОЛОГІЯ І ФЕНОМЕНОЛОГІЯ НЕЗБАГНЕННОГО: С. Л. ФРАНК У ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ ХХ СТОРІЧЧЯ

ОНТОЛОГІЯ І ФЕНОМЕНОЛОГІЯ НЕЗБАГНЕННОГО: С. Л. ФРАНК У ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ ХХ СТОРІЧЧЯ

Назва:
ОНТОЛОГІЯ І ФЕНОМЕНОЛОГІЯ НЕЗБАГНЕННОГО: С. Л. ФРАНК У ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ ХХ СТОРІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,15 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Аляєв Геннадій Євгенович
УДК 1(091):111 “19”
ОНТОЛОГІЯ І ФЕНОМЕНОЛОГІЯ НЕЗБАГНЕННОГО:
С. Л. ФРАНК У ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ
ХХ СТОРІЧЧЯ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри історії філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Горський Вілен Сергійович,
кафедра філософії та релігієзнавства Національного університету “Києво-Могилянська академія”
доктор філософських наук, професор
Причепій Євген Миколайович,
завідувач кафедрою філософії та культурології Київського національного університету технологій та дизайну
доктор філософських наук, професор
Хома Олег Ігоревич,
кафедра філософії Вінницького державного технічного університету
Провідна установа: Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України
Захист відбудеться “22” вересня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58, зал № .
Автореферат розісланий “12” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Діденко В. Ф.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Історія філософії ХХ століття є великим і благодатним полем наукових пошуків. Розмаїття нових філософських проектів, оригінальні підходи до вічних проблем, зрештою – збуджуючий присмак живої сучасності, – все це не може не вабити науковців. Щоправда, минуле сторіччя вочевидь не було безхмарною епохою філософського розквіту. Особливості соціально-політичного розвою відбили виразну ідеологічну печатку на багатьох філософських школах, що не сприяло власне філософуванню. Не уникнула такого ж негативного впливу й історико-філософська наука, що призвело до упередженого та однобічного ставлення до одних філософських напрямів (які відносились до категорії “буржуазної філософії”), та до майже повного ігнорування інших. До останніх належала й російська релігійна філософія.
Розширення тематики досліджень і свободи у визначенні оцінок призвели, як це часто буває, скоріше не до відновлення справедливості (об’єктивності), а до протилежного ухилу. Російська немарксистська (домарксистська) філософія ризикує сьогодні – принаймні в самій Росії – перетворитись на нову ідеологему і перебрати на себе всі пов’язані з цим плюси та мінуси, повторивши деякою мірою досвід марксизму. Щоправда, розбіжності (інколи досить суттєві) між окремими напрямами російської філософії та відсутність (на даний час) її прямої підтримки з боку держави – як, скажімо, світоглядного обґрунтування національної ідеї, – запобігає поки що такому розвитку подій. Проте окремі фронти ідеологічного протистояння всередині російського філософського загалу вже утворились.
Ця ситуація “використання філософії” розхитується ще й своєрідним зовнішнім імплікатором – давно жевріючим, і час від часу спалахуючим спором стосовно самого існування (чи права на існування) російської філософії та її природи в порівнянні з філософією західною. Будучи однією з варіацій традиційної внутрішньої суперечки слов’янофілів і західників, він має і “міжнародне” позиціювання, ускладнене тими переважно об’єк-тив-ни-ми перешкодами, які має долати Захід в адекватному сприйнятті російської думки (інша справа – чи він щиро бажає їх долати). З огляду на ці обставини неважко припустити вірогідність досить високого рівня суб’єктивізації та полемізації в царині як російських, так і західних досліджень історії російської немарксистської філософії, зокрема – епохи так званого “срібного віку”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ОНТОЛОГІЯ І ФЕНОМЕНОЛОГІЯ НЕЗБАГНЕННОГО: С. Л. ФРАНК У ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ ХХ СТОРІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок