Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічна безпека зовнішньоекономічної діяльності АПК

Економічна безпека зовнішньоекономічної діяльності АПК

Назва:
Економічна безпека зовнішньоекономічної діяльності АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,84 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національна академія НАУК україни
іНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
Береза Ігор Володимирович
УДК 330.34
Економічна безпека зовнішньоекономічної
діяльності АПК
Спеціальність 08.07.02 - Економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Кандиба Андрій Миколайович
Українська академія аграрних наук, начальник прес-центру.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Андрійчук Василь Гаврилович
Київський національний економічний університет, професор кафедри аграрного менеджменту.
кандидат економічних наук, доцент
Кваша Сергій Миколайович
Національний аграрний Університет, доцент кафедри світового сільського господарства і зовнішньоекономічної діяльності.
Провідна організація: державна агроекологічна академія України (кафедра зовнішньоекономічної діяльності підприємств) м. Житомир.
Захист дисертації відбудеться “ 27 “ квітня 1999 р. о 11:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук Інституту економіки НАН України за адресою: 252011, м.Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки НАН України.
Автореферат розіслано “ 24 “ березня 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стешенко В.С.


Загальна характеристика дисертаційної роботи.
Актуальність теми дослідження. Становлення внутрішнього і зовніш-нього ринків АПК вимагає переосмислення ряду базових теоретичних і пра-ктичних засад щодо функціонування сільського господарства і переробної промисловості. Чимало країн світу подали приклад не лише високих і сталих темпів розвитку виробництва і зовнішнього ринку, а й здатності оперативно нейтралізувати негативні діяння на випадок їх виникнення в зовніш-ньоеко-номічній діяльності, або, іншими словами, уміння забезпечувати еко-номічну безпеку. Іноземні дослідники працюють над проблемою цивілізова-них “економічних конфліктів“ і “економічної безпеки“ досить успішно вже з сере-дини 80-х років. На їх думку, економічні конфлікти між країнами світу весь час помножуються і посилюються. Ціна за неусунуті конфлікти превен-тив-ними заходами дуже висока. За своєю суттю економічна безпека доко-рінно змінює погляди на зовнішньоекономічну діяльність як на систему, тобто вона нині стає системоутворюючою домінантою.
Донедавна гарантії економічної безпеки АПК хоч і не дуже ефективно, але все ж надавалися Урядом України. Зараз ситуація змінилась, і всі питання доводиться розв‘язувати на рівні галузей та їх підприємств, котрі ще недоста-т-ньо до цього підготовлені, оскільки практично немає необхідних спеціаль-них методичних розробок з даної проблеми. В АПК вирішення питання про-тидії негативним явищам вже запізніло, тому він у цьому плані серйозно про-грає. Послаблення економічної безпеки в АПК призвело до того, що тут ре-форми майже призупинились, а якщо і відбуваються, то не дають очікуваних позитивних результатів. Недосконалість механізму економічної безпеки при-зводить до того, що в багатьох випадках найкращі цілі зовнішньоекономіч-ної діяльності перетворюються на свою протилежність і замість виграшу за-вдають шкоди при експорті й імпорті товарів. Розвиток виробництва і зовні-шньоекономічної діяльності АПК серйозно гальмуються внаслідок як гло-бального протекціонізму, так і локальної експансії. Під впливом зростання обсягів експорту, який не узгоджується належним чином з внутрішнім рин-ком, протягом останніх років внутрішній ринок все більше занепадає і «відкривається» для імпортних товарів. Досить високі ціни на імпортні то-вари підштовхують до зростання цін на вітчизняні вироби. Високі ціни на споживчому ринку обмежують попит на товари, створюють перешкоди на шляху розвитку власного виробництва і процес цей відбувається спіралепо-дібно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічна безпека зовнішньоекономічної діяльності АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок