Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ НЕЙРОПРОТЕКТОРНОЇ ДІЇ МЕЛАТОНІНУ, ПІРАЦЕТАМУ ТА КАВІНТОНУ ПРИ ГІПОКСІЇ І ФІЗИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ (Експериментальне дослідження)

ФАРМАКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ НЕЙРОПРОТЕКТОРНОЇ ДІЇ МЕЛАТОНІНУ, ПІРАЦЕТАМУ ТА КАВІНТОНУ ПРИ ГІПОКСІЇ І ФІЗИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ (Експериментальне дослідження)

Назва:
ФАРМАКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ НЕЙРОПРОТЕКТОРНОЇ ДІЇ МЕЛАТОНІНУ, ПІРАЦЕТАМУ ТА КАВІНТОНУ ПРИ ГІПОКСІЇ І ФІЗИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ (Експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
СКОЧКО-ВОЛКОВА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
УДК: 615.35:612.821.2/.33]-02:616-001.8+612.776.1
ФАРМАКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ НЕЙРОПРОТЕКТОРНОЇ ДІЇ МЕЛАТОНІНУ, ПІРАЦЕТАМУ ТА КАВІНТОНУ ПРИ ГІПОКСІЇ І ФІЗИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ
(Експериментальне дослідження)
14.03.05 – фармакологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник:-доктор медичних наук, професор Зленко Олена
Тимофіївна, кафедра фармакології та клінічної
фармакології Дніпропетровської державної медичної
академії МОЗ України
Офіційні опоненти: -доктор медичних наук Громов Леонід Олександрович,
Завідувач відділом нейрофармакології, Інститут
фармакології та токсикології АМН Украіни;
-доктор медичних наук, професор Кульчицький Олег
Костянтинович, завідувач лабораторією регуляції
метаболізму НДІ геронтології АМН України;
Провідна установа: Харківський державний медичний університет, МОЗ України, кафедра фармакології, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться 20.02.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.550.01 в Інституті фармакології та токсикології АМН Украіни (03057, м.Київ, вул.Е.Потьє,14)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН Украіни (03057, м.Київ, вул.Е.Потьє,14)
Автореферат розісланий 17.01.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01.
кандидат біологічних наук І.В.Данова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема медикаментозної корекції гіпоксії залишається однією з найважливіших в медицині (М.Д.Лук'янова, 1997; В.В.Гацура, Л.Н.Серпов, 1998; В.Д.Лук'янчук, 1999).
Актуальність цього напрямку пов'язана з широким розповсюдженням порушень кисневого режиму як під час різноманітних захворювань, так і в умовах діяльності осіб деяких професій (шахтарів, космонавтів, водолазів, рятівників та ін.).
Значне місце в цій проблемі займає питання превентивного захисту живої системи від можливого дефіциту кисню, що може здійснюватись за допомогою ефективних лікарських засобів.
Гіпоксичний стан тісно пов'язаний з явищами фізичного навантаження, при якому спостерігається порушення кисневого балансу (Ю.Г.Бобков із співавт., 1984; Р.Д.Сейфулла, 1998).
Комбінація цих двох негативних факторів значно впливає на центральну нервову систему. При цьому розвиваються неспецифічні метаболічні зміни, відомі як “оксидативний стрес”. Вони проявляються в активації перекисного окислення ліпідів (ПОЛ), накопиченні вільних радикалів, порушенні структури мембран (В.Є.Новиков із співавт., 1995; В.А.Барабой, Д.А.Сутковой, 1997). Процеси активації вільнорадикального окислення (ВРО), що відмічались в різних тканинах організму при негативних умовах, патологічних станах, успішно корегуються за допомогою антиоксидантів (Р.Д.Сейфулла, Н.Г.Борисова, 1990; Ю.І.Гунський із співавт., 1998; О.С.Софронова, С.К.Гордій, 1999). Однак тільки поодинокі роботи торкаються цього аспекту в різних структурах головного мозку. Тому набуває особливого значення вивчення метаболічної структурно-функціональної нейродинаміки при екстремальних ситуаціях та розробка методів запобігання негативних явищ внаслідок посилення вільнорадикального окислення. При цьому особливий інтерес представляє гормон епіфізу – мелатонін, який впливає на два процеси ВРО: з однієї сторони, є своєрідною “пасткою” агресивних радикалів, а з іншої - посилює активність природних факторів антиоксидантного захисту (В.Н.Анісимов, 1997). Встановлено позитивний ефект мелатоніну при гіпоксії, який проявляється в підвищенні стійкості тварин до дефіциту кисню та нормалізації процесів метаболізму (І.І.Заморський, 1999). Однак питання про вплив цього препарату на метаболічні процеси в різних структурах мозку, у зв'язку із зміною когнітивної діяльності, не було висвітлене як при стресовому впливі, який викликається недостатньою кількістю кисню, так і при фізичній втомі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАРМАКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ НЕЙРОПРОТЕКТОРНОЇ ДІЇ МЕЛАТОНІНУ, ПІРАЦЕТАМУ ТА КАВІНТОНУ ПРИ ГІПОКСІЇ І ФІЗИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ (Експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок