Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
КУЗНЕЦОВА ІРИНА СЕРГІЇВНА
УДК 338.22
ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Варналій Захарій Степанович,
Апарат Ради національної безпеки
і оборони України,
Керівник Управління економічної безпеки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Воротіна Людмила Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри
теоретичної та прикладної економіки;
кандидат економічних наук, старший
науковий співробітник
Корнєєв Володимир Вікторович,
НДФІ при Міністерстві фінансів України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань
європейської інтеграції України,
відділ проблем реформування
відносин власності, антимонопольної
політики і розвитку підприємництва (м. Київ).
Захист відбудеться “12” червня 2002 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою 01011, Київ-011, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, Київ-011, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “10” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Досягнення ділової активності широких верств населення і становлення малого підприємництва є особливо важливими завданнями у контексті стратегічних завдань макроекономічної стабілізації та економічного зростання в Україні.
Актуальність теми. В країнах з розвиненою ринковою економікою сектора малого підприємництва належить важлива роль у забезпеченні сталого економічного зростання, підвищення експортного потенціалу, прискорення науково-технічного прогресу, вирішення проблем ефективного використання народногосподарських ресурсів, а також у сприянні вирішенню ряду соціальних проблем суспільства. Особливого значення розвиток сектора малого підприємництва набуває в умовах перехідної економіки через його високі адаптаційні характеристики та унікальну спроможність створювати сприятливі умови для налагодження дії ринкових механізмів. Тому одним з найважливіших напрямів трансформаційних процесів в Україні є впровадження ефективних механізмів державного регулювання малого підприємництва, що є необхідною умовою для активізації його розвитку.
Значними перешкодами становленню вітчизняного сектора малого підприємництва є недостатня та малорезультативна державна підтримка і штучно ускладнена та невиправдано витратна чинна практика державного регулювання діяльності його суб’єктів. Хід позитивних змін державної політики в сфері малого підприємництва гальмують відсутність системності у впровадженні єдиної регуляторної політики в сфері підприємницької діяльності і високий ступінь тінізації суспільно-економічних відносин у сфері малого підприємництва. Все це свідчить про необхідність докорінного реформування системи державного регулювання сектора малого підприємництва.
В економічній науковій літературі значне місце займають праці, присвячені дослідженню феномену малого підприємництва, визначенню його ролі та місця в перехідній економіці, його “видових” переваг i недоліків у порівнянні з великим підприємництвом, можливих форм та видів кооперації великого та середнього підприємництва, аналізу внеску суб’єктів малого підприємництва у вирішення економічних i соціальних проблем певного регіону. Серед досліджень вітчизняних та російських вчених у цьому напрямі слід виокремити праці Ю.Авксентьєва, В.Афанасьєва, А.Блінова, О.Барановського, З.Варналія, О.Жука, Б.Ічитовкіна, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок