Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЗМЕНШЕННЯ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ, ЗУМОВЛЕНИХ ПРОМЕНЕВОЮ ДІАГНОСТИКОЮ

ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЗМЕНШЕННЯ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ, ЗУМОВЛЕНИХ ПРОМЕНЕВОЮ ДІАГНОСТИКОЮ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЗМЕНШЕННЯ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ, ЗУМОВЛЕНИХ ПРОМЕНЕВОЮ ДІАГНОСТИКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ
ім. О.М. МАРЗЕЄВА АМН УКРАЇНИ
КОРНЄЄВА ВІРА ВАСИЛІВНА
УДК 614.876.015.3:615.849.5(035.5)
ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЗМЕНШЕННЯ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ, ЗУМОВЛЕНИХ ПРОМЕНЕВОЮ ДІАГНОСТИКОЮ
14.02.01 – гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті медичної радіології ім. С. П. Григор’єва АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Пилипенко Микола Іванович,
Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор’єва АМН
України, директор інституту.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Лось Іван Павлович,
Науковий центр радіаційної медицини АМН України,
завідувач відділом радіаційної гігієни
кандидат медичних наук
Подрігало Леонід Володимирович,
Харківський державний медичний університет,
доцент кафедри загальної гігієни та екології № 2.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра радіології, м. Київ
Захист відбудеться “ 27 ” вересня 2002 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.604.01 при Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України (02660, м. Київ-94, вул. Попудренка, 50).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України (м. Київ, вул. Попудренка, 50).
Автореферат розісланий “ 16 ” серпня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Селезньов Б.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проведення постійного контролю популяційних доз опромінення населення України є частиною найважливішої сучасної проблеми, пов’язаної зі зниженням рівнів опромінення в умовах несприятливої радіаційної обстановки. Згідно з найновішими радіобіологічними уявленнями радіаційний фактор – один з найжорсткіших чинників фізичної природи, вплив якого на живий організм може у віддалені терміни (10–20 років) зумовити онкологічні захворювання в опромінених осіб та спадкові порушення в їх нащадків.
Концепцію захисту населення планети від впливу йонізувального випромінення покладено в основу Міжнародної програми, що передбачає створення єдиної системи радіоекологічної інформації – відкритої для широкого отримання даних про рівні дії йонізувальних випромінень, як природного походження, так і зумовленого діяльністю людини. Саме завдяки постійному збиранню та всебічному аналізу інформації, що здійснюються в межах Міжнародної програми Наукового комітету з дії атомної радіації при Організації об’єднаних націй (НКДАР ООН), стало можливим повно й диференційовано схарактеризувати радіаційну обстановку в світі. За оцінками НКДАР ООН середньорічна популяційна доза опромінення населення світу від усіх видів джерел становить 2,8 мЗв. Найістотнішим серед штучних джерел продовжують залишатись медична променева діагностика і лікування. Середньорічна популяційна доза, зумовлена діагностичними дослідженнями за 2000 рік, за неповними даними склала 0,4 мЗв, тобто 14 % від повної дози [НКДАР ООН, 2000].
У нашій країні розроблені спеціальні програми із захисту населення від впливу наслідків Чорнобильської катастрофи. Створено зведені радіоекологічні карти для всієї забрудненої радіонуклідами території. У короткі терміни було здійснено організаційно-технічні заходи, які дозволили створити основні нормативні документи, що регламентують рівні опромінення населення. Із удосконаленням загальної системи радіаційного контролю в Україні особливої актуальності набуває проблема, пов’язана з контролем та реєстрацією доз опромінення населення країни при різних видах рентгено- і радіонуклідної діагностики. Юридичною основою для розв’язання даної проблеми є Постанова Кабінету Міністрів України № 406 від 16 березня 1999 р. “Про порядок створення єдиної державної системи контролю та обліку індивідуальних доз опромінення населення”.
На міжнародному рівні подібна проблема необхідності обліку і контролю індивідуальних доз при медичному опроміненні сформульована у Директиві 97/43/ЄВРОАТОМ Європейського співтовариства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЗМЕНШЕННЯ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ, ЗУМОВЛЕНИХ ПРОМЕНЕВОЮ ДІАГНОСТИКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок