Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАКТИВНІСТЬ СИСТЕМИ ДИХАННЯ ЮНИХ СПОРТСМЕНІВ В ПРОЦЕСІ ВІКОВОГО РОЗВИТКУ ТА СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ТРЕНУВАННЯ

РЕАКТИВНІСТЬ СИСТЕМИ ДИХАННЯ ЮНИХ СПОРТСМЕНІВ В ПРОЦЕСІ ВІКОВОГО РОЗВИТКУ ТА СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ТРЕНУВАННЯ

Назва:
РЕАКТИВНІСТЬ СИСТЕМИ ДИХАННЯ ЮНИХ СПОРТСМЕНІВ В ПРОЦЕСІ ВІКОВОГО РОЗВИТКУ ТА СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ТРЕНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БОГДАНОВИЧ Лариса Владиславівна
УДК 612.2–053.2+613.72–053.2
РЕАКТИВНІСТЬ СИСТЕМИ ДИХАННЯ ЮНИХ СПОРТСМЕНІВ
В ПРОЦЕСІ ВІКОВОГО РОЗВИТКУ ТА СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ТРЕНУВАННЯ
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України Державного комітету молодіжної політики, спорту та туризму
Науковий керівник:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор біологічних
наук, професор МІЩЕНКО Віктор Сергійович
Державний науково-дослідний інститут фізичної культури,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор ГОРГО Юрій Павлович,
Національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач
лабораторії фізіологічної кібернетики та психофізіології
доктор медичних наук, професор СЕРЕДЕНКО Михайло Михайлович,
Інститут фізіології ім.О.О.Богомольця
НАН України, завідувач відділу по вивченню гіпоксичних станів
Провідна установа:
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ
України, кафедра нормальної фізіології, м.Київ
Захист відбудеться “ 25 ” грудня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 при Київському національному університеті ім.Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул.Володимирська,64, біологічний факультет, аудиторія 215)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету ім.Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58)
Автореферат розісланий “ 16 ” листопада2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Давидовська Т.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В поняття реактивності включається здатність організму сприймати зміни навколишнього середовища, та модифікувати власний стан із збереженням відносної стабільності внутрішнього середовища. Механізми адекватної реакції на навантаження формуються в процесі довгострокової адаптації на базі еволюційно детермінованих адаптивних реакцій (Адо А.Д.,1987; Сиротинин Н.Н., 1981).
Адаптація - термін, що описує одну з форм оптимізації в системі людина-середовище. Фізіологічна адаптація виражається у зміні чутливості конкретних систем до короткострокових змін навколишнього середовища. Завершенням процесу адаптації є формування системного структурного сліду, який виражається в активації синтезу нуклеїнових кислот та білків у клітинах, що відповідають за адаптацію систем (Анохин П.К.,1978; Виницкая Р.С.,1987; Меерсон Ф.З.,1988; Сиротинин Н.Н.,1981).
Ці процеси мають загальні та індивідуальні риси. Пошук найбільш жорстко генетично детермінованих ознак, що відображають фізіологічну реактивність і тісно пов`язану з нею здатність адаптуватися до змін внутрішнього та зовнішнього середовища, є одним з найцікавіших та складних напрямків у вивченні фізіології людини. Лише поодинокі публікації присвячені кількісній оцінці ролі, яку відіграють фактори середовища та спадковості у міжіндивідуальних механізмах фізіологічної адаптації.
Спортивна діяльність сприяє вирішенню комплексу питань, пов`язаних з теорією адаптації, здоров`я, онтогенезу та пошуків критеріїв професійного відбору. Її можна розглядати як модель умов існування організму, що швидко змінюються, за яких дихальна та серцево-судинна системи несуть основне навантаження (Меерсон Ф.З., Пшенникова М.Г., 1988). А спортсменів - індивідуумами, які можуть найбільш повно реалізувати генетичні можливості під дією середи. Особливе значення має вивчення фізіологічної реактивності системи дихання та її змін в процесі вікового розвитку людини. Довгострокові спостереження за сталим контингентом юних осіб з метою спостереження за індивідуальними фізіологічними показниками на рівні різних систем організму поодинокі, вимагають солідної матеріальної бази та професійної підготовки. Тому дане дослідження є внеском в практичний та теоретичний доробок в цьому напрямку.
Одним з науково-обгрунтованих підходів до вирішення завдання підвищення фізичної працездатності людини є підвищення резистентності організму до змін газового середовища, а саме до гіпоксії та гіперкапнії (Агаджанян Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РЕАКТИВНІСТЬ СИСТЕМИ ДИХАННЯ ЮНИХ СПОРТСМЕНІВ В ПРОЦЕСІ ВІКОВОГО РОЗВИТКУ ТА СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ТРЕНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок