Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі і алгоритми автоматизованого управління рівнем готовності авіадиспетчерів до дій в кризових ситуаціях

Моделі і алгоритми автоматизованого управління рівнем готовності авіадиспетчерів до дій в кризових ситуаціях

Назва:
Моделі і алгоритми автоматизованого управління рівнем готовності авіадиспетчерів до дій в кризових ситуаціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,78 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ Транспортний УНІВЕРСИТЕТ
Чинченко Юрій Володимирович
УДК 658.52.011.56:656.7.022
Моделі і алгоритми автоматизованого
управління рівнем готовності авіадиспетчерів
до дій в кризових ситуаціях
Спеціальність 05.13.06 - Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обслуговування повітряного руху Державної льотної академії України Міністерства освіти і науки України, м. Кіровоград.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
НЕДІЛЬКО Сергій Миколайович,
Державна льотна академія України, проректор з навчальної і наукової роботи, завідувач кафедри обслуговування повітряного руху.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
БЄЛЯЄВСЬКИЙ Леонід Степанович
Національний транспортний університет, професор кафедри транспортного права, системного аналізу та логістики;
кандидат технічних наук, доцент
ОСАДЧИЙ Сергій Іванович,
Кіровоградський державний технічний університет, завідувач кафедри автоматизації виробничих процесів.
Провідна установа: Інститут проблем математичних машин та систем НАН України, відділ інтелектуальних систем математичного моделювання складних об’єктів та процесів, м. Київ.
Захист відбудеться 19.02.2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.059.01 при Національному транспортному університеті за адресою: 01010, Україна, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, Україна, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий 15.01. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, О.І. Мельниченко
к.т.н., доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В авіаційній ергатичній системі показники діяльності авіадиспетчерів залежать від професійних знань, навичок і вмінь (ЗНВ) та індивідуальних особливостей їхньої реалізації в реальних умовах. Тому важливою є розробка методик і алгоритмів автоматизованого управління рівнем готовності на всіх етапах трудової діяльності авіадиспетчерів.
Система визначення професійної придатності авіадиспетчерів, що використовується в теперішній час, є малоінформативною, перепідготовка авіадиспетчерів здійснюється в регламентовані терміни, без урахування індивідуальних особливостей формування і руйнування ЗНВ. Це не дозволяє одержати повну характеристику фактичного рівня готовності авіадиспетчерів.
Тому актуальною є задача вдосконалення традиційної схеми професійної підготовки (ПП) авіадиспетчерів і профілактики авіаційних подій (ПАП) шляхом застосування концепції гарантійного підходу до забезпечення надійності авіадиспетчерів і доповнення її інтелектуальними модулями, що використовуються у складі комплексних тренажерних систем (КТС) та забезпечують автоматизоване і централізоване управління ПП.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Робота виконана в рамках НДР 36Б41.6 "Розробка електронної бази даних по фахівцях служби руху України і прогноз їхньої потреби до 2005 року" – № ГР 0196U013139; 36Б47.2000 "Розробка державних стандартів освіти в області підготовки фахівців обслуговування повітряного руху (ОПР) і льотної експлуатації (ЛЕ)" – № ГР 0100U004669.
Мета роботи – підвищення ефективності обслуговування повітряного руху (ОПР) у кризових ситуаціях за рахунок вдосконалення моделей і алгоритмів автоматизованого управління рівнем готовності авіадиспетчерів.
Для досягнення поставленої мети були поставлені і вирішені наступні задачі:
1. Визначення і класифікація груп факторів, що впливають на процеси формування і руйнування рівня готовності авіадиспетчерів.
2. Обґрунтування і розробка системи кількісно-якісних критеріїв автоматизованої діагностики рівня готовності авіадиспетчерів.
3. Розробка моделей і алгоритмів автоматизованої діагностики і управління рівнем готовності авіадиспетчерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделі і алгоритми автоматизованого управління рівнем готовності авіадиспетчерів до дій в кризових ситуаціях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок