Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНЕ ПИТАННЯ В РОСІЇ 1905 – 1907 РР. (НА МАТЕРІАЛАХ ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ ПЕРШОГО ТА ДРУГОГО СКЛИКАНЬ)

НАЦІОНАЛЬНЕ ПИТАННЯ В РОСІЇ 1905 – 1907 РР. (НА МАТЕРІАЛАХ ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ ПЕРШОГО ТА ДРУГОГО СКЛИКАНЬ)

Назва:
НАЦІОНАЛЬНЕ ПИТАННЯ В РОСІЇ 1905 – 1907 РР. (НА МАТЕРІАЛАХ ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ ПЕРШОГО ТА ДРУГОГО СКЛИКАНЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БУРДА ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 94 (470) “1905/1907”
НАЦІОНАЛЬНЕ ПИТАННЯ В РОСІЇ 1905 – 1907 РР.
(НА МАТЕРІАЛАХ ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ
ПЕРШОГО ТА ДРУГОГО СКЛИКАНЬ)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
КОЗИЦЬКИЙ МИКОЛА ЮХИМОВИЧ,
професор кафедри історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
АНДРУСИШИН БОГДАН ІВАНОВИЧ,
завідуючий кафедрою теорії та історії держави і права,
декан соціально-гуманітарного факультету
Національного педагогічного університету
ім. М.П.Драгоманова
кандидат історичних наук
МОГИЛЬНИЙ ЛЕОНІД ПЕТРОВИЧ,
ассистент кафедри української історії та етнополітики
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Провідна установа – Донецький національний університет
Захист відбудеться “20” 2004 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.349)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий “18”листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Божко О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Її обсяг становить 233 сторінки. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури (31 сторінка, 385 назв).
Вступ. Актуальність дослідження. На початку ХХ ст. російський уряд, поряд з соціально-економічними та політичними проблемами, зіткнувся з проблемою врегулювання національних відносин. Ситуація у державі свідчила, що політика централізації та русифікації розпалює народи і загрожує єдності Російської імперії. На фоні революційних подій, які розгорнулися у 1905 р., значно відчувалося піднесення національних рухів.
У зв’язку з диференційованим підходом російської влади до неросійського населення, а також через ряд історичних подій, народи знаходилися на різних політичних та соціально-економічних щаблях, що впливало на рівень національної свідомості.
Врегулювання національної політики завжди стояло гостро для держав, які мали у своєму складі не одну національність. На початку ХХ ст. Російська імперія знаходилася у стані революційної ситуації, коли самодержавна політика як в економіці, так і у соціально-політичній сфері, себе повністю віджила, а нові підходи до управління імперією ще не були запроваджені. У результаті цього, поряд з піднесенням громадсько-політичних рухів, значно зросла і зміцніла національно-визвольна боротьба. Пригнічені народи почали відкрито заявляти про своє безправне у національному відношенні становище, а євреї і про громадянську нерівність. Цей період характеризується розробками великої кількості програм, які передбачали врегулювання національного питання у Російській імперії.
Перед історичною наукою постає завдання з’ясувати основи міжнаціональних протиріч, які завжди були не останнім чинником у непорозумінні між владою і суспільством. Історичний аналіз спроби мирного врегулювання національних конфліктів є надзвичайно актуальним, адже національне питання для багатьох країн світу і сьогодні залишається неврегульованим. Утворення незалежних демократичних держав, які стикнулися з національними конфліктами, потребує урахування історичного досвіду парламентської діяльності для нинішніх законодавчих органів.
Не дивлячись на те, ряд наукових досліджень, присвячений даній проблематиці, розкривають окремі аспекти проблеми, в сучасній історичній науці відсутня картина повного та об’ємного розкриття національного питання в Росії протягом 1905 – 1907 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНЕ ПИТАННЯ В РОСІЇ 1905 – 1907 РР. (НА МАТЕРІАЛАХ ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ ПЕРШОГО ТА ДРУГОГО СКЛИКАНЬ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок