Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН РЕЛІГІЇ В ФІЛОСОФІЇ Г.В.Ф.ГЕГЕЛЯ

ФЕНОМЕН РЕЛІГІЇ В ФІЛОСОФІЇ Г.В.Ф.ГЕГЕЛЯ

Назва:
ФЕНОМЕН РЕЛІГІЇ В ФІЛОСОФІЇ Г.В.Ф.ГЕГЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,93 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
На правах рукопису
КІРЮХІН ДЕНИС ІГОРОВИЧ
УДК 21+1(091):130.32
ФЕНОМЕН РЕЛІГІЇ В ФІЛОСОФІЇ Г.В.Ф.ГЕГЕЛЯ
Спеціальність 09.00.11 — релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ — 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі філософії релігії Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
КОЛОДНИЙ АНАТОЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, заступник директора-керівник Відділення релігієзнавства
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
КОНОТОП ЛЮДМИЛА ГРИГОРІВНА,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри релігієзнавства
кандидат філософських наук, доцент
ГУСЄВ ВАЛЕНТИН ІВАНОВИЧ,
Національний університет "Києво-Могилянська академія",
завідувач кафедри філософії та релігієзнавства
Провідна установа - Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра культурології, м.Київ
Захист відбудеться 1 березня 2002 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001 Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001 Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 28.01.2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Бучма О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Століття що минуло, значною мірою було сповнене передчуттям завершення розвитку релігійних уявлень. Вироблялася ідея, згідно з якою єдиною умовою збереження цивілізації може бути лише подолання людським розумом релігійних та квазірелігійних традицій, піднесення над інфантильною потребою батьківської опіки (тобто над потребою віри). Намагання деміфологізувати та десакралізувати всі аспекти людського життя, як здавалося, повинно було б призвести до повного зникнення релігії. Проте його результатом можна вважати лише усвідомлення того, що релігія не є наслідком дії тих конкретних історичних обставин, в яких опиняється людство на певному етапі свого розвитку, або ж ілюзією, сферою хибних думок, помилкових знань про навколишній світ. Зараз вона усвідомлюється в ролі важливого чинника як суспільного, так й індивідуального життя людини.
Тому великої значимості набуває історіософське осмислення феномену релігії. Відповідно до того, як в процесі історії людина приходила до усвідомлення самої себе, змінювалось й її відношення до релігії, її розуміння цього духовного явища. Сучасна ситуація в науковому вивченні релігії за багатьма ознаками може бути охарактеризована як така, що визначає головні методологічні принципи подальшого розвитку релігієзнавчої науки. Можна вказати на наявну тенденцію до подолання соціологічних регулятивів методології релігієзнавста, пошук нових підходів до з'ясування сутності релігії. Наголосимо, що сьогоднішній розвиток вітчизняної філософії релігії є вже неможливим без осмислення її витоків. Тому звернення до історії цієї дисципліни, зокрема до філософії Г.В.Ф.Гегеля, є закономірним явищем. Воно зумовлюється необхідністю дослідження та реінтерпретації досвіду філософського осмислення релігії німецьким мислителем.
Вчення Г.Гегеля займає видатне місце в історії філософії. Воно мало надто великий вплив на розвиток філософської думки в ХІХ-ХХ століттях, дало поштовх становленню найрізноманітніших сфер знання. Постійне зацікавлення спадщиною цього представника німецької класичної філософії і той своєрідний ренесанс, який його вчення переживає зараз, свідчать про його значимість та актуальність в різних соціокультурних ситуаціях. Г.Гегель є одним із творців основ концептуального апарату сучасної філософії релігії. Своїм науковим здобутком він залишив помітний слід у дослідженні історії релігії, заклав основи її філософсько-епістемологічного аналізу, феноменологічного вивчення релігійної свідомості, розвитку герменевтичного релігієзнавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФЕНОМЕН РЕЛІГІЇ В ФІЛОСОФІЇ Г.В.Ф.ГЕГЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок