Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ВПЛИВУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ ВЕЛИКОГО ПРОМИСЛОВОГО МІСТА

ОБГРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ВПЛИВУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ ВЕЛИКОГО ПРОМИСЛОВОГО МІСТА

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ВПЛИВУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ ВЕЛИКОГО ПРОМИСЛОВОГО МІСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
МЕЛЬНИЧЕНКО МИХАЙЛО ГРИГОРОВИЧ
УДК 614.78:613/612.014.4-07
ОБГРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ВПЛИВУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ ВЕЛИКОГО ПРОМИСЛОВОГО МІСТА
14.02.03 – соціальна медицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця, Міністерство охорони здоров’я України.

Науковий керівник доктор медичних наук, член-кореспондент АМН України, професор Москаленко Віталій Федорович,
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри соціальної медицини та охорони здоров’я.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Солоненко Іван Миколайович, Національна академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри управління охороною здоров’я;
доктор медичних наук, професор Ледощук Борис Олександрович, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров’я по підвищенню кваліфікації керівних кадрів охорони здоров’я.
Провідна установа: Український інститут громадського здоров’я, відділ стратегічних медико-демографічних досліджень, МОЗ України, м. Київ.

Захист відбудеться 03.11.2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.01 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця за адресою: 03057, м.Київ-57, пр-т Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця за адресою: 03057, м.Київ-57, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий 30.09. 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Войцеховський В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми збереження і зміцнення здоров’я населення в сучасних умовах реформування соціально-економічних засад розвитку суспільства набувають особливої актуальності. Науково-технічний прогрес, швидкі темпи урбанізації супроводжуються зростанням техногенного навантаження на екологічну систему, збільшенням негативного впливу чинників довкілля на здоров’я населення. В першу чергу, це стосується великих промислових центрів. У зв’язку з цим проблеми забезпечення здорового довкілля та зменшення негативного впливу антропогенного забруднення на здоров’я людини стають одним з пріоритетних напрямів політики в охороні здоров’я, на що націлює Європейська хартія з навколишнього середовища та охорони здоров’я (1989р.), Хельсинська декларація дій з охорони навколишнього середовища і здоров’я в Європі (1994 р.).
За висновками ВООЗ належне планування міст, стратегії зонування, зниження рівнів шумового навантаження, забезпеченість комунальною інфраструктурою є важливими елементами у справі зміцнення здоров’я міського населення і надання йому допомоги в подоланні стресів, соціальних негараздів.
Відомо, що дві третини населення України проживають у містах, мають потребу в ефективній інфраструктурі для охорони навколишнього середовища і здоров’я. Тому дослідження проблеми впливу навколишнього середовища великих промислових міст на здоров’я населення має винятково важливе значення.
Велика увага в останні роки приділяється чинникам ризику, які пов’язані із забрудненням довкілля або зі способом життя. Будь-яка стратегія, спрямована на зміцнення здоров’я окремих осіб, родин та громад, повинна враховувати ці чинники (Є.Г.Гончарук, 1995, 2002, В.Ф. Москаленко, 2002, 2005; А.М. Сердюк, 2004; М.Г. Проданчук, 2004; С.Л. Аваліані, 1997, 2001; Г.Г. Оніщенко, 2004; Л.І. Потапов, 2000, 2005 та інші).
Взаємозв’язок, що існує між здоров’ям населення і чинниками ризику, у т.ч. із проживанням в умовах забруднення довкілля, є надзвичайно складним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ВПЛИВУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ ВЕЛИКОГО ПРОМИСЛОВОГО МІСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок