Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНІ РОМАНИ І.НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО: ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ

ІСТОРИЧНІ РОМАНИ І.НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО: ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ

Назва:
ІСТОРИЧНІ РОМАНИ І.НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО: ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА
КАЛИНЧУК АЛЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 883.3.04-311.6.
ІСТОРИЧНІ РОМАНИ І.НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО:
ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури ХХ ст. Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, професор
ГАЄВСЬКА НАДІЯ МАРКІВНА,
кафедра української літератури ХХ ст. Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
КОВАЛЬЧУК ОЛЕКСАНДР ГЕРАСИМОВИЧ,
завідувач кафедри української літератури Ніжинського
державного педагогічного університету ім. Миколи Гоголя
 
- кандидат філологічних наук, доцент
ГОНЧАР ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ,
кафедра філології Київського державного інституту театрального
мистецтва ім.І.К.Карпенка-Карого
Провідна установа – Тернопільський державний педагогічний університет
ім.Володимира Гнатюка, кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України, м.Тернопіль
Захист відбудеться “13” лютого 2001 року о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26.178.01 при Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
(01001, Київ - 1, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту літератури ім.Т.Г. Шевченка НАН України (Київ, вул.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “12” січня 2001 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М.Сулима


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Постать І.Нечуя-Левицького – одна з найколоритніших в історії української літератури другої половини ХІХ ст. Творча спадщина письменника велика за обсягом та багатогранна за змістом. Вона поєднує в собі масштабне бачення світу, широке розкриття людських характерів з їх соціально-психологічним наповненням, глибоко національних за духом. Окрім широко відомих загалу читачів прозових творів привертають увагу і романи "Князь Єремія Вишневецький" та "Гетьман Іван Виговський", що помітно вписуються в контекст української історичної прози другої половини ХІХ ст.
Довга дорога до визнання судилася історичним романам І.Нечуя-Левицького. Майже на сто років вони були вилучені із літературного процесу, тривалий час перебували під забороною і згадувати про них було “не дозволено”. Обидва твори після тривалого забуття чекають на своє повернення, грунтовне вивчення з цілком об’єктивним естетичним присудом, і не просто на механічне заповнення “білих плям” в українській літературі, історичні романи “Князь Єремія Вишневецький” і “Гетьман Іван Виговський” – це глибоко індивідуальне естетичне явище в національній духовній спадщині.
Історичні романи Нечуя-Левицького виявляють пошукові процеси української літератури кінця ХІХ ст. Митець усвідомлював, що звертання до національної історії в умовах бездержавності нерідко є справою суспільною. Проте й не обмежувався розумінням історичного роману як засобу лише політичної агітації, а й включав його в систему ідейно-культурних та естетичних цінностей української нації. Відомо, що звернення письменників у другій половині XIX ст. до історичної тематики було для них необхідним, але не єдиним шляхом у творенні художньо-узагальненого образу держави. Вони прагнули заповнити ті прогалини в літературному процесі, які б виводили українську літературу із вузькопровінційних рамок на всеєвропейський рівень, а також намагалися сформувати українського громадянина, пройнятого національною ідеєю.
Проблеми, до яких звертається І.Нечуй-Левицький, викликані не поверхневими віяннями бурхливого часу. Їх діапазон вимірюється за глибшою шкалою цінностей: морально-етичні аспекти існування людини, її стосунки з навколишнім світом, духовна й фізична неволя, психологія поведінки. Основною метою творчих пошуків письменника в історичних романах стає увага до конкретної людини, її внутрішніх суперечностей, складностей її характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІСТОРИЧНІ РОМАНИ І.НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО: ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок