Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНО-МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СЛУЖБОВИХ ЧАСТИН МОВИ

РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНО-МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СЛУЖБОВИХ ЧАСТИН МОВИ

Назва:
РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНО-МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СЛУЖБОВИХ ЧАСТИН МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ДЕМИДЧИК Галина Степанівна
УДК 808:372.3
РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНО-МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СЛУЖБОВИХ ЧАСТИН МОВИ
13.00.02 – теорія і методика навчання
української мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
ВАШУЛЕНКО Микола Самійлович,
головний учений секретар АПН України
Офіційні опоненти - доктор філологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
МАЦЬКО Любов Іванівна,
завідувач кафедри стилістики української мови,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова
кандидат педагогічних наук, доцент
ЛАЗАРЕНКО Наталія Іванівна,
доцент кафедри педагогіки та
методики початкового навчання,
Вінницький державний педагогічний університет
ім. М.Коцюбинського
Провідна установа - Херсонський державний педагогічний
університет, кафедра українського мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Херсон
Захист відбудеться 28.03.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053 м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки АПН України (м. Київ, вул. М.Берлінського, 9).
Автореферат розіслано 27.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.БОНДАРЕНКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Відродження національної школи і реформування освіти в Україні є вимогою часу. Цей процес зумовлений змінами у суспільно-політичному житті і засвідчений Законом про освіту, Державною національною програмою “Освіта” (Україна ХХІ століття), концепцією мовної освіти.
Із зміною соціально-політичних функцій української мови на сучасному етапі, наданням їй на конституційному рівні статусу державної спостерігається переорієнтація мети навчання мови в освітніх закладах України. У проекті Державного освітнього стандарту з української мови (початкова ланка) визначено мету її навчання, яка полягає насамперед у формуванні в учнів уміння будувати висловлювання в межах доступних для них тем і типів текстів. Зміст і процес навчання при цьому мають будуватися на основі комунікативно-діяльнісного підходу.
Формування комунікативно-мовленнєвих умінь – одна з основних проблем сучасної методики навчання мови, оскільки відсутність належної кореляції між теоретичними знаннями і практичними мовленнєвими вміннями позначається на кількісних і якісних характеристиках мовлення, породжує різного типу мовленнєві помилки й недоліки. З метою запобігання їм, окрім опанування теорії мови, школярів необхідно вчити орієнтуватися в конкретній мовленнєвій ситуації, відповідно до цього добирати зміст та мовні засоби для вираження думки, володіти правилами мовленнєвої поведінки в різних умовах спілкування.
На взаємозв'язку шкільної мовної освіти з реальними потребами життя наголошували педагоги і лінгвісти ХІХ століття М.Ф.Бунаков, Ф.І.Буслаєв, І.І.Срезневський, К.Д.Ушинський, П.Ф.Фортунатов, В.П.Шереметьєвський та ін. За перебудову шкільного курсу мови з урахуванням комунікативно-діяльнісного підходу до її вивчення виступають сучасні вітчизняні й зарубіжні вчені-методисти О.М.Біляєв, Д.М.Богоявленський, М.С.Вашуленко, В.І.Капінос, О.Ю.Купалова, Т.О.Ладиженська, А.К.Маркова, В.Я.Мельничайко, Л.М.Симоненкова, Л.В.Скуратівський, А.Є.Супрун, О.В.Текучов, Л.П.Федоренко та ін.
На комунікативну спрямованість уроків рідної мови й мовлення вказують А.Й.Багмут, Л.О.Варзацька, Н.А.Гац, В.Т.Горбачук, Д.М.Кравчук, Т.Ф.Потоцька, Т.Г.Рамзаєва, М.В.Сокирко, Г.О.Фомічова, О.Н.Хорошковська, Г.Т.Шелехова та ін.
Проте в центрі досліджень (А.П.Каніщенко, Н.І.Лазаренко, Т.М.Сокольницька, Л.Б.Попова, І.Л.Холковська, І.О.Шаповалова та ін.) знаходилися переважно повнозначні частини мови, тоді як у мовленні школярів активно вживаються службові слова: прийменники, сполучники, частки, виражаючи різноманітні відношення між предметами, надаючи висловлюванням відповідних виражально-експресивних відтінків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНО-МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СЛУЖБОВИХ ЧАСТИН МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок