Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ УСПАДКУВАННЯ І МІНЛИВОСТІ ВІДМІТНИХ ОЗНАК РОСЛИН ПРОСА, ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ ТА ЕКСПЕРТИЗІ СОРТІВ НА ПАТЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ

ОСОБЛИВОСТІ УСПАДКУВАННЯ І МІНЛИВОСТІ ВІДМІТНИХ ОЗНАК РОСЛИН ПРОСА, ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ ТА ЕКСПЕРТИЗІ СОРТІВ НА ПАТЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ УСПАДКУВАННЯ І МІНЛИВОСТІ ВІДМІТНИХ ОЗНАК РОСЛИН ПРОСА, ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ ТА ЕКСПЕРТИЗІ СОРТІВ НА ПАТЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Рудник Ольга Іванівна
УДК: 633.171:631.524.5:631.526.32.001.4
ОСОБЛИВОСТІ УСПАДКУВАННЯ І
МІНЛИВОСТІ ВІДМІТНИХ ОЗНАК РОСЛИН ПРОСА, ЇХ
ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ ТА ЕКСПЕРТИЗІ СОРТІВ
НА ПАТЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ
Спеціальність: 06.01.05 – селекція і насінництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті землеробства УААН у відділі селекції круп’яних культур протягом 1998-2002 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
ЯШОВСЬКИЙ Іван Вікторович,
Інститут землеробства УААН, головний науковий
співробітник відділу селекції круп’яних культур
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
БОБЕР Анатолій Федорович,
Інститут землеробства УААН, завідувач відділу генетики і селекції кормових культур
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
ЖЕМОЙДА Віталій Леонідович,
Національний аграрний університет, завідувач кафедри
генетики, селекції та насінництва
Провідна установа: Подільська державна аграрно-технічна академія,
м. Кам’янець-Подільський
Захист відбудеться “19” червня 2002 року о “1000” на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 в Інституті землеробства УААН за адресою 08162, смт. Чабани, Києво-Святошинського району, Київської області, Інститут землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН
Автореферат розісланий “08” червня 2002 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Л.О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Сучасний стан проблеми. Створення нових сортів культурних видів рослин є одним з найвигідніших і ефективніших шляхів збільшення виробництва рослинницької продукції та поліпшення її якості, як матеріальної основи забезпечення повноцінного існування і розвитку людства.
Процес створення нових сортів рослин є складним і багатоетапним. Завершальним його етапом є експертиза сортів на патентоспроможність.
Загально відомо, що ефективність селекційної роботи на всіх її етапах обумовлюється рівнем наукових знань в галузі видової генетики рослин, а на завершальному етапі наявністю спеціально розробленої методики експериментальних досліджень з урахуванням біологічної специфіки кожного виду рослин.
Для низки видів рослин і, зокрема, для проса, як однієї з основних круп’яних культур України, така методика ще не була розроблена на початок досліджень за темою дисертації.
Обсяг знань в галузі видової генетики проса, як наукової основи для підвищення ефективності селекційної роботи, залишається ще недостатнім.
Актуальність досліджень у напряму поглиблення наукових знань в галузі видової генетики проса та розробки генетично обгрунтованої методики експертизи сортів проса на патентоспроможність особливо загострилась з переходом діяльності всіх галузей господарювання в Україні на ринкові умови і вступом України до УПОВ (Міжнародний союз з охорони нових сортів) та необхідністю забезпечення достатнього правового захисту нових сортів проса власної селекції.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дослідження за темою дисертаційної роботи здійснювали у відділі селекції круп’яних культур Інституту землеробства УААН протягом 1998-2002 років за тематичним планом інституту у відповідності із завданнями державних науково-технічних програм “Зернові і олійні культури” і “Теоретичні основи селекції сільськогосподарських культур”. Номер державної реєстрації 0196U018404.
Мета і завдання досліджень. Основною метою досліджень було розробка генетично обгрунтованої методики експертизи сортів проса на патентоспроможність.
Для досягнення цієї мети ставились завдання:
- експериментально вивчити особливості мінливості основних морфологічних та інших біологічних альтернативних ознак, що найбільш достовірно характеризують сортові відмітності рослин проса на різних фазах онтогенезу на великому наборі раніше районованих і (або) занесених до Реєстру сортів та окремих колекційних зразків;
- визначити межі параметрів прояву цих ознак у різних груп сортів проса;
- виявити особливості успадкування окремих відмітних ознак та їх генетично обумовлених взаємозв’язків;
-
ідентифікувати групи існуючих сортотипів за вивченими ознаками;
-
визначити сорти-еталони для експертизи нових сортів за окремими групами ознак;
-
розробити методичні рекомендації для здійснення польових досліджень з експертизи сортів на патентоспроможність;
-
здійснити випробування зазначених рекомендацій на прикладі характеристики найбільш перспективних селекційних номерів і сортів проса селекції Інституту землеробства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ УСПАДКУВАННЯ І МІНЛИВОСТІ ВІДМІТНИХ ОЗНАК РОСЛИН ПРОСА, ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ ТА ЕКСПЕРТИЗІ СОРТІВ НА ПАТЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок