Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ДИСКРЕТНИХ МОДЕЛЕЙ ВИБОРУ РІШЕНЬ НА ОСНОВІ ЗНАНЬ

СИНТЕЗ ДИСКРЕТНИХ МОДЕЛЕЙ ВИБОРУ РІШЕНЬ НА ОСНОВІ ЗНАНЬ

Назва:
СИНТЕЗ ДИСКРЕТНИХ МОДЕЛЕЙ ВИБОРУ РІШЕНЬ НА ОСНОВІ ЗНАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,41 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
КОЗЛОВА Маргарита Геннадіївна
УДК 519.8
СИНТЕЗ ДИСКРЕТНИХ МОДЕЛЕЙ
ВИБОРУ РІШЕНЬ НА ОСНОВІ ЗНАНЬ
01.05.01 – теоретичні основи інформатики та кібернетики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
ДонськОй Володимир Йосипович,
Таврійський національний університет імені
В.І. Вернадського, завідувач кафедри інформатики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
ГУПАЛ Анатолій Михайлович
доктор фізико-математичних наук
ПОЛУМІЄНКО Сергій Костянтинович
Провідна установа: Київський національний університет імені Т. Шевченка,
факультет кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 22 лютого 2002 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д_26.194.02 при Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України за адресою: м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічному архіві інституту.
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою: м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 40, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, вченому секретарю спеціалізованої
вченої ради Д 26.194.02.
Автореферат розісланий 17 січня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Синявський В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисертаційну роботу присвячено дослідженню задач прийняття рішень при неповній початковій інформації, поданій у вигляді знань, розробці алгоритмів синтезу дискретних моделей вибору рішень на основі знань та їхньої реалізації в системах підтримки прийняття рішень.
Сучасний етап розвитку інформатики, важливість проблеми інтелектуалізації програмного забезпечення визначають актуальність розробки нових класів моделей прийняття рішень, придатних для використання в сферах виробництва і керування. Найважливішим напрямом сучасної теоретичної і прикладної інформатики є розробка і дослідження моделей прийняття рішень на основі знань як спеціальної форми подання інформації. Орієнтовані на знання (knowledge-based) моделі цікавлять математиків-прикладників як об'єкт теоретичних досліджень, спрямованих на вивчення повноти подання, адекватності, точності і мають практичне значення як основа прийняття рішень в експертних системах і системах підтримки прийняття рішень.
Розвиток систем прийняття рішень при неповній інформації ґрунтується на розширенні застосовуваних методів прикладної математики, зокрема, розвитку методів оптимізації, придатних для широкого класу інтелектуалізованих інформаційних систем. Відомі методи розв’язання дискретних задач із неповною інформацією, які засновані на індуктивному узагальненні, дедуктивному виводі, методах дослідження операцій і дискретної оптимізації. З'єднання цих підходів, розробка і вивчення гібридних дискретних моделей прийняття рішень при неповній інформації є важливою теоретичною і прикладною задачею. Особливо актуальним є напрям, який пов'язано із побудовою математичних моделей і алгоритмів вибору рішень на основі знань. Зокрема, основною формою подання знань, яка розглядається в дисертації, є логічні системи продукцій, над якими синтезуються моделі прийняття рішень, що є специфічною надбудовою.
Актуальною є і розглянута в роботі проблема спрямованого звуження області невизначеності. Це пов'язано з тим, що початкова інформація в базах знань, як правило, є неповною. Центральними результатами дисертаційної роботи є моделі й алгоритми пошуку рішень на основі звуження невизначеності для розв’язання задач у канонічній формі; розробка теорії “активних звужуючих запитів” і добування знань про властивості псевдобулевих цільових функцій. При цьому забезпечується не тільки формування альтернативних відповідей на питання, але і пощук оптимальних за деяким критерієм рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНТЕЗ ДИСКРЕТНИХ МОДЕЛЕЙ ВИБОРУ РІШЕНЬ НА ОСНОВІ ЗНАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок