Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Антропогенні ҐРУНТИ Розточчя-Опілля та їх спроможність щодо екологічних функцій

Антропогенні ҐРУНТИ Розточчя-Опілля та їх спроможність щодо екологічних функцій

Назва:
Антропогенні ҐРУНТИ Розточчя-Опілля та їх спроможність щодо екологічних функцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дніпропетровський національний університет
Вовк Оксана Богданівна
УДК 631.4 (477.8):631.95:502.7
Антропогенні ҐРУНТИ Розточчя-Опілля та їх
спроможність щодо екологічних функцій
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному природознавчому музеї НАН України
Науковий керівник:
Доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Чорнобай Юрій Миколайович, Державний природознавчий
музей НАН України (м. Львів), директор.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Білова Наталія Анатоліївна, Академія митної служби України, кафедра товарознавства та митної експертизи, начальник;
кандидат біологічних наук Лоза Ірина Михайлівна, Дніпропетровський державний аграрний університет, кафедра фізіології рослин і ботаніки, доцент.
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича Міністерства освіти
і науки України.
Захист відбудеться “18 ” червня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, МСП, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний ф-т, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ,
вул. Наукова, 13.
Автореферат розісланий “ 15 ” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.б.н. Дубина А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Одна з важливих рис сучасності – антропогенез довкілля – супроводжується відчуженням продуктивних земель під міську забудову, промислові об’єкти, площа котрих постійно зростає. Урбо- та техногенез природного середовища, як різновиди антропогенезу, обумовлюють формування відповідних типів екосистем з специфічною компонентною структурою.
Ґрунт – як базисний середовищеформуючий компонент – зазнає першочергових, часом докорінних трансформацій, які визначають подальший розвиток усієї екосистеми. Структура ґрунтового покриву змінюється через появу новоутворених ґрунтових виділів. Антропогенні ґрунти займають вагоме місце в структурі сучасного ґрунтового покриву регіону. Вони вирізняються специфічними властивостями і здатні виконувати цілу низку екологічних функцій. Мало вивченим залишається механізм забезпечення такими ґрунтами оптимальних умов існування ґрунтової біоти. З цього приводу слід визнати актуальним дослідження особливостей формування та функціонування антропогенного ґрунту як повноцінного компоненту екосистеми та його спроможність щодо реалізації екологічних функцій.
На сьогодні 10 % території фізико-географічної області Розточчя-Опілля змінено процесами урбо- та техногенезу. Спектр антропогенної трансформації ґрунтового покриву надзвичайно широкий: від корінних, майже не порушених, лісових комплексів заповідника “Розточчя” до найбільшої урбоекосистеми заходу України – міста Львова та кар’єрних комплексів відвального та безвідвального виробництва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в межах планової наукової роботи Державного природознавчого музею НАН України (м. Львів) за темами: “Природно-історичні зміни та сучасний стан окремих груп біоти на заході України” (№ державної реєстрації – 0196U003680) у 1996–2000 роках та “Музейний моніторинг таксономічної різноманітності біоти західного регіону України” (№ державної реєстрації – 0101U002539) у 2001–2002 роках.
Метою роботи було: з’ясувати напрямки змін та формування ґрунтового покриву антропогенних ландшафтів Розточчя-Опілля з урахуванням регіональних особливостей екологічних функцій антропогенних і природно-антропогенних ґрунтів залежно від виду, інтенсивності та тривалості впливу, спричиненого людською діяльністю; встановити здатність окремих типів антропогенних ґрунтів виконувати свої екологічні функції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Антропогенні ҐРУНТИ Розточчя-Опілля та їх спроможність щодо екологічних функцій

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок