Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АНАЛІЗУ ДИНАМІЧНОГО СТАНУ ПРОТЕЗОВАНОЇ НОГИ ЛЮДИНИ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АНАЛІЗУ ДИНАМІЧНОГО СТАНУ ПРОТЕЗОВАНОЇ НОГИ ЛЮДИНИ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АНАЛІЗУ ДИНАМІЧНОГО СТАНУ ПРОТЕЗОВАНОЇ НОГИ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Качер Володимир Семенович
УДК 004.942:685.382
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АНАЛІЗУ ДИНАМІЧНОГО СТАНУ
ПРОТЕЗОВАНОЇ НОГИ ЛЮДИНИ
Спеціальність 05.11.17 – медичні прилади та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті протезування, протезобудування та відновлення працездатності (філія кафедри БМЕ ХНУРЕ), Міністерство праці та соціальної політики.
Науковий керівник : | доктор фізико-математичних наук, професор
Бих Анатолій Іванович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки,
завідувач кафедри біомедичних електронних
пристроїв та систем
 
Офіційні опоненти: | Смердов Андрій Андрійович,
доктор технічних наук, професор, академік Академії інженерних наук України, завідувач кафедри механізації і електрифікації тваринництва (Полтавська державна аграрна академія).
Шайко-Шайковський Олександр Геннадійович,
доктор технічних наук, професор кафедри загальної фізики (Чернівецький національний університет).
Провідна установа: | АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань Національного космічного агентства України (м. Харків).
 
Захист відбудеться “ 5 ” жовтня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.052.05 Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, Харків, пр. Леніна, 14).
Автореферат розісланий “26 ” липня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мустецов М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досягнення високого рівня протезування і реабілітації інвалідів з ампутаційними дефектами нижніх кінцівок залежить від ряду факторів, одним із яких є якість виготовлення протезів.
У свою чергу, якість протезів складають такі характеристики, як функціональність, комфорт і дизайн.
Для оцінки цих характеристик у клінічній практиці протезування використовують в основному суб'єктивні відчуття самого інваліда і думку протезиста. У цьому випадку складно виявити приховані дефекти протезування. Останнім часом для подолання цих труднощів створюють засоби об'єктивного контролю результатів протезування, що дозволяють оцінити статичні, кінематичні і динамічні характеристики системи “людина-протез” [Winter D.A., Бербюк В.Е., Саранцев А.В. та інші]. Однак ці засоби не дозволяють оцінити силову взаємодію кукси і гільзи протеза, що обумовило розвиток засобів детального дослідження системи “кукса-гільза”.
Існуючі засоби оцінки силової взаємодії кукси і гільзи побудовані на методі прямих вимірювань і методі математичного моделювання. Слід зазначити, що техніка вимірювань тиску в гільзі дуже трудомістка і вимагає великих витрат часу, тому не має широкого впровадження в клінічну практику. Крім того, виявлений дефект не завжди можна усунути в уже готовому протезі, що істотно обмежує застосування методу прямих вимірювань.
У випадку застосування математичного моделювання вихідними даними служать: маса і геометрія протеза, його просторове положення, сила реакції опори, що виникає під стопою. Ці дані отримують за допомогою традиційних біомеханічних методик. При моделюванні тиску використовують в основному метод скінчених елементів, що вимагає застосування спеціалізованих вимірювальних пристроїв і математичних пакетів, а так само участі фахівців високої кваліфікації. Трудомісткість даного підходу, великі витрати часу і відсутність методики застосування в клінічній практиці отриманих модельних результатів обмежує використання існуючих моделей у практичному протезуванні. Тому важливою та актуальною є розробка математичних моделей силової взаємодії в системі “кукса-гільза” і методики аналізу динамічного стану протезованої нижньої кінцівки, що дозволило б скоротити час розпізнавання динамічного стану і цим самим спростити процес визначення дефектів протезування.
Зв'язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Робота виконана в рамках планів науково-дослідних робіт держбюджетної тематики і державної програми, які проводились в Інституті протезування, протезобудування і відновлення працездатності, а саме:
- робота ВН 69.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АНАЛІЗУ ДИНАМІЧНОГО СТАНУ ПРОТЕЗОВАНОЇ НОГИ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок