Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНІВ, АСОЦІЙОВАНИХ З ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИМИ ОЗНАКАМИ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНІВ, АСОЦІЙОВАНИХ З ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИМИ ОЗНАКАМИ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

Назва:
ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНІВ, АСОЦІЙОВАНИХ З ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИМИ ОЗНАКАМИ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ
Копилова Катерина Вячеславівна
УДК 575. 113. 636. 03
ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНІВ, АСОЦІЙОВАНИХ З ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИМИ ОЗНАКАМИ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
03.00.15 - генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті агроекології Української академії аграрних наук,
м. Київ
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Глазко Тетяна Теодорівна,
Інститут агроекології УААН, завідувач відділу
молекулярно-генетичних досліджень
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Дуган Олексій Мартем’янович,
Національний технічний університет України,
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України, декан факультету
біотехнології і біотехніки
кандидат сільськогосподарських наук
Метлицька Олена Іванівна, Інститут свинарства
ім. О.В. Квасницького УААН,
старший науковий співробітник лабораторії генетики
Провідна установа: Інститут розведення і генетики тварин УААН, відділ
генетики і біотехнології, с.Чубинське, Київська обл.
Захист відбудеться “ 11 ” травня 2006 р. о 11 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології УААН за адресою: 03142, м. Київ, вул. Метрологічна, 12
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології УААН, за адресою: 03142, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий “ 10 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук ____________ Л.І. Моклячук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з важливих питань сучасної популяційної генетики є з'ясування наявності специфічних особливостей генетичної структури популяцій порід сільськогосподарських видів тварин та сортів культурних рослин.
Дослідження, проведені донедавна, в тваринництві були спрямовані на пошук головних генів кількісних ознак у спеціалізованих порід великої рогатої худоби. Однак, отриманні результати характеризуються неоднозначністю і потребують подальших досліджень. Картування таких генів є трудомістким і технічно складним процесом (Georges М., 1995; Steinmetz L., 2002). Альтернативним шляхом молекулярно-генетичного маркірування ознак продуктивності є вивчення поліморфізму генів, алельні варіанти яких впливають на прояв бажаного фенотипу. Наприклад, поліморфізм гену капа-казеїну пов'язаний з мінливістю господарсько-корисних ознак у великої рогатої худоби: його алельний варіант В асоційований з високим вмістом білку у молоці (Kuryl J., 2000; Глазко В.І., 2001; Сулимова Г.Е., 2002; Дымань Т.М., 2002). Молоко таких тварин бажано використовувати для виробництва високоякісних твердих сирів, що є економічно важливим селекційним критерієм для порід молочного напрямку продуктивності, від чого залежить рентабельність сироварних виробництв (Krzyzewski J., 1998; Gomezraya L., 1998; Sabour M., 1993; Winner P, 2000; Иолчев Б.С., 2002).
Дотепер, недостатньо дослідженими у відношенні наявності та поліморфізму генів, які відносяться до локусів кількісних ознак, є генофонди аборигенних порід, що може в перспективі використовуватися для вирішення завдань вітчизняної селекції. Крім того, залишається недослідженою генетична різноманітність таких генів в тій частині генофонду спеціалізованих порід, які розводять в Україні. В зв'язку з цим, нами був проведений аналіз поліморфізму генів, асоційованих з господарсько-корисними ознаками (CSN3, BLG, GH, LEP, PIT-1, MSTN) у порід великої рогатої худоби, які відрізняються за історією походження, напрямом продуктивності й умовами розведення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалися відповідно до науково-технічної програми робіт Інституту агроекології УААН "Теоретично обґрунтувати і розробити практичні заходи щодо екологобезпечного використання природно-ресурсного потенціалу агроландшафтів з метою забезпечення сталого розвитку аграрного виробництва і покращення якості умов життя людини" (№ ДР 0101U003298) підпрограми 3 “Теоретично обґрунтувати і застосувати на практиці методи сільськогосподарської біотехнології для цілеспрямованого формування сталих агроекосистем” (№ ДР 0101U003296).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЛІМОРФІЗМ ГЕНІВ, АСОЦІЙОВАНИХ З ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИМИ ОЗНАКАМИ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок