Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ФІЗИЧНИХ ОСІБ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ФІЗИЧНИХ ОСІБ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Назва:
ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ФІЗИЧНИХ ОСІБ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ІМ. В.М. КОРЕЦЬКОГО
Малюга Людмила Василівна
УДК 347.121.1
ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ФІЗИЧНИХ ОСІБ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Спеціальність 12.00.03 –
цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
ШЕВЧЕНКО Ярославна Миколаївна,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, завідуюча відділом проблем цивільного, трудового та підприємницького права, академік Академії правових наук України.
Офіційні опоненти - доктор юридичних наук, професор
ЖИЛІНКОВА Ірина Володимирівна,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри цивільного права;
кандидат юридичних наук, доцент
СТЕФАНЧУК Руслан Олексійович,
Хмельницький інститут регіонального управління та права, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін.
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра цивільного права, м. Київ.
Захист відбудеться “___” червня 2004 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “___” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук Кучеренко І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Утвердження, забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави, а також основоположною складовою процесу реформування правової системи України та розбудови громадянського суспільства. Головною оцінкою діяльності держави та ефективності існуючого на її території правопорядку є забезпечення, насамперед, особистих немайнових благ, які становлять сутнісну основу як окремого індивіда, так і суспільства як особливого соціального утворення. Визнаючи людину головною соціальною цінністю, Конституція України обумовлює необхідність забезпечення належного стану і нормативного закріплення та гарантій своєчасного і безперешкодного здійснення нею особистих немайнових прав, які є вирішальним чинником суспільного прогресу. З огляду на це, в сучасних умовах розбудови в Україні правової соціальної держави та здійсненням реформи цивільного законодавства проблема особистих немайнових прав є однією з найбільш важливих та актуальних у сучасній цивілістиці.
Історико-правовий аналіз цивільного законодавства та практики його застосування свідчить про те, що зміст цивільного права, його сутнісна природа ніколи не були величиною сталою. Впродовж всього періоду існування він завжди піддавався кількісним та якісним змінам. На початку свого зародження очевидною була тенденція до сприйняття цивільного права виключно як правової матерії, основою якої є власність. У зв’язку з цим і норми цивільного права були спрямовані виключно на регулювання та захист майнових відносин щодо власності. Наслідком такого метафізичного підходу, стало сприйняття усіх інших відносин, які підпадали під регулювання цивільно-правових норм, через призму майнового компоненту. Так, виключні права на об'єкти інтелектуальної власності тривалий час розглядались як особливий вид права власності. Окрім цього, усі особисті немайнові права також виводились з права власності, і лише внаслідок цього правовідносини, які виникали стосовно них могли вважатись такими, що включаються до предмету цивільного права.
З часом цивілістична доктрина починає переосмислення місця та ролі особи в суспільному житті, оскільки соціальний досвід людства засвідчив, що один тільки інститут приватної власності не здатен всеоб'ємно охороняти всі інтереси людини, і що для охорони суто особистих благ необхідно їх чітке правове регулювання та охорона.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ФІЗИЧНИХ ОСІБ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок