Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мікробіологічні ризики на шляху отримання питного молока та підходи до їх усунення

Мікробіологічні ризики на шляху отримання питного молока та підходи до їх усунення

Назва:
Мікробіологічні ризики на шляху отримання питного молока та підходи до їх усунення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний аграрний університет
Мазур Тетяна Григорівна
УДК 637.127:576
Мікробіологічні ризики на шляху отримання питного молока та підходи до їх усунення
16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ–2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник– | доктор сільськогосподарських наук, професор
Димань Тетяна Миколаївна,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри екотрофології
Офіційні опоненти: | доктор ветеринарних наук, професор
Чорний Микола Васильович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
завідувач кафедри зоогігієни
кандидат ветеринарних наук,
старший науковий співробітник
Крижанівський Ярослав Йосипович,
Тернопільська дослідна станція
Інституту ветеринарної медицини УААН,
завідувач лабораторії ветеринарної гігієни
та санітарії молока
Захист дисертації відбудеться “12” вересня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.12 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус 4, ауд. 28.
Автореферат розісланий “9” серпня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Шевченко Л.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Екологічна ситуація, стан харчування і здоров’я населення оцінюються провідними вченими як чинники, що являють собою реальну загрозу національній безпеці України. За таких умов підвищення безпечності та якості харчових продуктів є одним із найактуальніших і пріоритетних державних завдань. Численні дослідження вітчизняних науковців (Даниленко І.П. (1979–2005); Хоменко В.І. (1997–2001), Якубчак О.М. (1997–2005), Кравців Р.Й. (2002), Касянчук В.В. (2005); Крижанівський Я.Й. (1997–2005) та ін.) спрямовані на їх вирішення.
За характером і ступенем небезпечності для здоровя людини перше місце посідають забруднення харчових продуктів, спричинені мікрофлорою. Відповідно до переліку харчових продуктів за ступенем забруднення мікроорганізмами і частотою випадків харчових отруєнь, розробленому Всесвітньою організацією охорони здоров’я, молоко і молочні продукти віднесені до 1 категорії як ті, що найчастіше служать прямим джерелом харчових отруєнь. Отже, молоко слід розглядати не лише з позиції задоволення потреби людини у харчових і біологічно активних речовинах, але й як джерело можливих потенційно небезпечних для здоровя людини речовин.
Більшість літературних джерел стосовно проблеми бактеріальної санації молока належать до періоду, коли переважну частку заготівельного молока становило молоко державних сільськогосподарських підприємств, яке отримувалося за використання машинного доїння і охолоджувалося одразу після цієї операції. За останні 10 років ситуація з сировинною базою для молокопереробної промисловості в Україні кардинально змінилася. Молоко, зібране в особистих підсобних господарствах населення, яким притаманна різна культура виробництва, становить нині понад 80 % заготівельного молока. При цьому збільшилася кількість небезпечних чинників, які впливають на безпечність та якість продукції, що вимагає нових підходів і регламентацій щодо промислового оброблення та перероблення молока, а також впровадження новітніх методів бактеріологічного контролю, зокрема ДНК-технологій.
Прогресивним напрямом досягнення гарантованої безпечності продукції є аналіз ризиків під час їхнього виробництва і визначення контрольних точок у технологічному процесі. У цьому полягає головний принцип стратегії НАССР, впровадження якої є важливою умовою реалізації планів нашої держави щодо інтеграції в європейський економічний простір, вступу до СОТ. На жаль, на молокопереробних підприємствах України ще недостатньо досвіду з її впровадження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Мікробіологічні ризики на шляху отримання питного молока та підходи до їх усунення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок