Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ АТЕСТАЦІЇ КЕРІВНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ АТЕСТАЦІЇ КЕРІВНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ АТЕСТАЦІЇ КЕРІВНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Петренко Анатолій Андрійович
УДК 371.11
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ АТЕСТАЦІЇ КЕРІВНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор
Єльникова Галина Василівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, завідувач кафедри менеджменту освіти, м. Київ.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор
Лукіна Тетяна Олександрівна,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри управління освітою, м. Київ.
кандидат педагогічних наук, доцент
Охрименко Іван Володимирович,
Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри менеджменту освіти, м. Полтава.
Провідна установа | Інститут педагогіки АПН України, лабораторія управління освітніми закладами, м. Київ.
Захист відбудеться “19” червня 2007 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 в Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий “18” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Н.А. Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається високою соціальною значимістю процесу атестації. Зміни соціальних умов, що спостерігаються в сучасному суспільстві, вимагають нового підходу до управління на будь-якому рівні. Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті передбачається модернізація управління освітою на засадах відкритості й демократичності. Першочерговими є налагодження високопрофесійного наукового, аналітичного і прогностичного супроводу управлінських рішень, здійснення моніторингу якості управління освітою, оцінювання ситуації споживачами освітніх послуг, визначення динаміки соціокультурних орієнтацій учасників навчально-виховного процесу, розвиток світоглядних очікувань і установок відповідно до загальної соціокультурної динаміки в країні та світі. Різнобічну оцінку діяльності керівника має з’ясувати атестаційна експертиза, результатами якої є атестація педагогічних працівників усіх рівнів.
Отже, сьогодні дедалі актуальніше постає питання атестації керівників закладів освіти. Однак у вітчизняних закладах освіти та системі управління вітчизняною освітою на всіх рівнях багато керівників не володіють уміннями та навичками оперативної адаптації до нових, швидкоплинних умов. Усе це зумовлює необхідність упровадження в практику нової системи атестації керівників загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ).
У практиці діяльності навчальних закладів з’явилася потреба в подальшій розробці наукових основ управлінської діяльності керівників. Але науково-обґрунтований механізм впливу на розвиток їх управлінського професіоналізму в теорії відсутній. Цього можна досягти за допомогою періодичного вимірювання відповідності діяльності директора навчального закладу займаній посаді, що є функцією атестації.
В умовах реформування освіти в Україні та зростання вимог до управлінської діяльності керівника ЗНЗ виникають реальні протиріччя між потребами підвищення наукового рівня його діяльності та наявного розвитку досліджень з цієї проблеми.
Такими протиріччями є:
- необхідність оновлення стратегічних цілей освіти, спрямованих на самокерований розвиток і відсутність відповідної підготовки керівників шкіл;
- тенденція переходу від управління з використанням однобічного впливу до управління на основі взаємодії з використанням рефлексивного розвитку суб’єктів управління та недостатня розробленість відповідної технології;
- необхідність спрямованої самоорганізації діяльності керівників ЗНЗ щодо підвищення управлінського професіоналізму, яку можна організувати за результатами атестації, та відсутність механізмів її здійснення з урахуванням самоорганізаційних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ АТЕСТАЦІЇ КЕРІВНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок