Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Принципи дзен-буддизму у філософії Дoґена

Принципи дзен-буддизму у філософії Дoґена

Назва:
Принципи дзен-буддизму у філософії Дoґена
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут Філософії імені Г.С. Сковороди
Національної Академії Наук України
Стрелкова Анастасія Юріївна
УДК 1 (52) + 294.3
Принципи дзен-буддизму
у філософії Дoґена
09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (відділ історії зарубіжної філософії).
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Лях Віталій Васильович
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, завідувач відділу історії зарубіжної філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Цюрупа Михайло Володимирович
Університет туризму, економіки і права,
професор кафедри філософії і соціальних наук
кандидат філософських наук
Капранов Сергій Віталійович
Інститут сходознавства імені А. Кримського НАН України, старший науковий співробітник відділу класичного Сходу
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії філософії, м. Київ
Захист відбудеться 24.03.2006 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України: 01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 20.02. 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А. Ситніченко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. У сучасній західній філософії дедалі зростає інтерес до східної думки, у якій виявляється чимало паралелей з найновішими філософськими розробками Заходу. Відтак вельми актуальним є наукове вивчення східної філософії, яке відкриває широкий горизонт для пошуку нових підходів до розв’язання філософських проблем сучасності.
З іншого боку, знання культури та розуміння способу мислення її носіїв є конче необхідним для розуміння розгортання історичних процесів, формування морально-етичних цінностей, розвитку політико-економічних стосунків. З огляду на це незаперечною є актуальність досліджень з дзен-буддизму, який відіграв та продовжує відігравати надзвичайно важливу роль у формуванні світогляду японців.
Японського наставника дзен Дoґена Кіґена ???? (1200-1253), вшановують як засновника школи сoтo ??, найпотужнішої дзенбуддійської школи у сучасній Японії, і водночас його вважають одним з найвидатніших японських мислителів, як західні науковці, так і сучасні японські філософи. Відомій німецький дослідник, автор фундаментальної праці з історії дзен-буддизму Г. Дюмулен називає його одним з “чотирьох гігантів дзенської думки” поряд із такими знаними дзенськими мислителями, як Хуй-нен ??, Лінь-цзі ??, Хакуін ??. Центральний твір філософсько-релігійної спадщини Дoґена, трактат-антологію “Сьoбoґендзo” ???? (“Скарбниця ока істинної Дгарми”), який є унікальним взірцем дзенської рефлексії, характеризують як “вершину дзенської думки”.
Натомість філософія Дoґена Кіґена майже зовсім невідома в Україні. Відтак надзвичайно актуальним завданням є заповнення цієї лакуни, яке дасть змогу не лише ввести в обіг вітчизняної філософської науки ім’я одного з найзначніших мислителів Японії, а й дозволить глибше дослідити принципи дзен-буддизму як такого. Таке дослідження, у свою чергу, дасть новий матеріал для актуальних наразі досліджень з вивчення типів раціональності, а саме раціональності східного типу.
Отже, актуальність дослідження принципів дзен-буддизму у філософії Дoґена Кіґена, зумовлена її непересічним науково-теоретичним та практичним значенням.
Стан наукової розробки проблеми. У вітчизняній науці філософія Дoґена Кіґена, як і філософія дзен-буддизму взагалі, дотепер не була предметом спеціального наукового дослідження. В контексті психоаналітичного підходу до філософських проблем дзен-буддизму зверталися В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Принципи дзен-буддизму у філософії Дoґена

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок