Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЧЕННЯ ПРО ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО В ФІЛОСОФІЇ ПРАВА ГЕГЕЛЯ

ВЧЕННЯ ПРО ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО В ФІЛОСОФІЇ ПРАВА ГЕГЕЛЯ

Назва:
ВЧЕННЯ ПРО ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО В ФІЛОСОФІЇ ПРАВА ГЕГЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Пашков Андрій Сергійович
УДК 1(041)(092)Гегель
ВЧЕННЯ ПРО ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
В ФІЛОСОФІЇ ПРАВА ГЕГЕЛЯ
 
09.00.05 – історія філософії
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ–2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Кушаков Юрій В’ячеславович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, доцент
Бандура Олег Олександрович,
Київський національний університет
внутрішніх справ, професор кафедри філософії права та юридичної логіки;
кандидат філософських наук, доцент
Бойченко Михайло Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри філософії.
 
Захист відбудеться “17” грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал №12.
Автореферат розісланий “16”листопада 2007р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складність і суперечливість соціально-політичного розвитку України, формування історично нового для неї типу державності у контексті глибоких і неоднозначних змін у культурній, ідеологічній, політико-правовій та економічній сферах, висувають на початку третього тисячоліття перед українським суспільством важливі гуманітарні проблеми. Однією з них, що визначається державою як пріоритетна, є проблема послідовного розвитку громадянського суспільства, як важливого демократичного інституту.
Досвід існування розвинених країн світу показує, що однією з основ сталого існування держави є наявність громадянського суспільства. Важливим є те, що Україна сьогодні не може ідентифікувати себе поза європейським культурним простором, у якому, як відомо, здійснюється найбільш ефективне вирішення реальних державних та соціальних проблем.
Серед постатей, які зробили вагомий внесок у розробку теорії громадянського суспільства, чільне місце посідає Г. В. Ф. Геґель. Його заслуги в галузі філософсько-правових досліджень значні й безперечні. Він – не тільки теоретик ідеї громадянського суспільства, але і його критик. Вагомий внесок Геґеля у розробку теорії громадянського суспільства полягає, насамперед, у тому, що він був зосереджений на дослідженні реальних процесів та тенденцій у суспільстві. Йому вдалося розробити універсальну методологію, застосування якої до правової “матерії” дозволило створити досить плідну теорію держави і громадянського суспільства та їх взаємодії.
У працях Геґеля знайшли своє обґрунтування принципи правової держави, реалізація яких створює сприятливі умови для функціонування громадянського суспільства. Підносячи значення держави, на що зазвичай лише й звертають увагу, як утілення всезагальності, як “дійсність Розуму” та “ходу Бога у світі”, Геґель усе ж таки вважав ідеалом не будь-яку державу, а лише конституційну монархію. Він виступав за кодифікацію законів, публічність судочинства, створення суду присяжних, формулюючи тим самим найважливіші принципи правової держави, реалізація яких робить можливим функціонування громадянського суспільства.
Ці та інші, критичні та теоретичні ідеї Геґеля щодо громадянського суспільства є актуальними для становлення та подальшого розвитку сучасного українського суспільства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах комплексної наукової програми досліджень Київського національного університету імені Тараса Шевченка, “Наукові проблеми державотворення України”, науково-дослідної роботи філософського факультету №01БФ041-01 “Філософська та політична освіта в Україні на перетині тисячоліть”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЧЕННЯ ПРО ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО В ФІЛОСОФІЇ ПРАВА ГЕГЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок