Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕТИЧНЕ ВЧЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, КОНФЕСІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ

СОЦІАЛЬНО-ЕТИЧНЕ ВЧЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, КОНФЕСІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕТИЧНЕ ВЧЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, КОНФЕСІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,07 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
УДК 21. 009:141. 82
СЕРГІЙКО ВІРА ФЕДОРІВНА
СОЦІАЛЬНО-ЕТИЧНЕ ВЧЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, КОНФЕСІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ
спеціальність 09. 00. 11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2003
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі філософії і соціальних наук Київського університету туризму, економіки і права
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ЯРОЦЬКИЙ Петро Лаврентійович. (Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, завідуючий відділом проблем релігійних процесів в Україні)
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, провідний науковий співробітник ЛЮБИВИЙ Ярослав Валерійович.
(Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України)
кандидат філософських наук, провідний науковий співробітник КИРЮШКО Микола Іванович.
(Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України)
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська академія” (кафедра філософії і релігієзнавства)
Захист відбудеться “13” червня 2003 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди Національної Академії Наук України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди Національної Академії Наук України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “10” травня 2003р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Кандидат філософських наук Бучма О. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток світового суспільства у ХХ столітті супроводжувався економічними і технологічними інноваціями, політичними й ідеологічними трансформаціями, культурними і духовними перемінами. Глобальні світові процеси істотно впливали на формування світосприйняття і світорозуміння людського суспільства загалом і кожної особистості зокрема. Не стояли осторонь цих процесів і церкви, насамперед протестантські, а згодом – і католицька та православна.
Реформація в Європі викликала потребу сформувати соціальну етику у відповідності з “духом капіталізму”. Вироблені ідеологами протестантизму нові етичні цінності сприяли “прориву” системи традиційних релігійних уявлень про сенс людського життя і роль в них економічних чинників. Соціально-етична доктрина протестантизму стимулювала психологічний імпульс, який виникав внаслідок ставлення до своєї праці як до “покликання” і до найнадійнішого, зрештою, часто єдиного засобу переконатися у “власній обраності”. Соціальне вчення католицизму, оновлюючись і модернізуючись упродовж ХХ ст., особливо після ІІ Ватиканського собору (1962–1965 рр.), запропонувало досить змістовне вирішення проблем, які гостро дискутуються в країнах, що обрали незалежний, демократичний, ринковий шлях розвитку.
Відбуваються радикальні зміни у моральному богослов’ї церков, яке дедалі очевидніше трансформується у соціальному самовираженні. У соціальному вченні католицизму посилюється тенденція до гуманізації суспільних процесів, наголошується на створенні належних умов для всебічного розвитку людської особистості як унікальної цінності. По суті, ідеї й інновації, акумульовані в соціальному вченні католицизму, виходять за межі власне церковної доктрини, постають як соціально важливі орієнтири вирішення загальнолюдських проблем сучасності.
Проблеми, які актуалізуються у соціальному вченні католицизму, протестантизму, православ’я, мають як спільні, так і відмінні положення та ідейну спрямованість. У цілому вони стосуються проблем сучасного суспільного розвитку і місця та ролі людини у ньому.
В українських умовах становлення ринкової економіки, будівництва соціальної держави, формування громадянського суспільства, не менш важливим, а, можливо, визначальним чинником є зміцнення соціально-етичної основи суспільства, морального здоров’я нації, гуманізація всіх сфер суспільних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕТИЧНЕ ВЧЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, КОНФЕСІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок