Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛАКСАЦІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-ТЕХНОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СУЧАСНОЇ КУЛЬТУРИ

РЕЛАКСАЦІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-ТЕХНОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СУЧАСНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
РЕЛАКСАЦІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-ТЕХНОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СУЧАСНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“Запорізький інститут державного та муніципального управління”
ОРЛОВА Ольга Ігорівна
УДК 316.61:008(0-66)
РЕЛАКСАЦІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-ТЕХНОЛОГІЧНА
ФУНКЦІЯ СУЧАСНОЇ КУЛЬТУРИ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціології та соціальної роботи Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління”.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Скідін Олег Леонідович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут
державного та муніципального управління”,
професор кафедри соціології та соціальної роботи,
проректор-директор Енергодарського інституту
державного та муніципального управління
ГУ “ЗІДМУ”.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Подшивалкіна Валентина Іванівна,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечнікова, завідувач кафедри
загальної та соціальної психології, м. Одеса;
доктор соціологічних наук, професор
Судаков Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри
теорії й історії соціології, м. Київ.
Захист відбудеться “26” жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .127.02 при Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70 б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського,  б.
Автореферат розісланий “25” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Л. Катаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поява якісно нових тенденцій розвитку сучасної цивілізації, що виявляються в суперечливих процесах економічної, політичної та культурної глобалізації, є характерною ознакою кінця ХХ – початку ХХІ ст. У сучасному глобалізованому світі дедалі відчутнішою стає напруженість ритму суспільного життя, виникають нові ризики, зумовлені інтенсивним розвитком комунікацій, швидким поширенням інформації та впровадженням інновацій.
На початку ХХІ ст. інтенсивна інтелектуалізація, перетворення науки на безпосередню виробничу силу, посилення взаємовпливу і взаємодій різних культур, демократизація міжкультурних комунікацій легітимізували соціальні запити на інноваційну і творчу діяльність людини в усіх сферах її життя.
Культурна глобалізація кардинально змінює способи й моделі поведінки людей. Сучасна людина повинна вміти швидко та гнучко адаптуватися до динамічних соціальних змін, активно діяти в умовах конкуренції на ринку праці, володіти кількома мовами, постійно вдосконалювати та розвивати свої фізичні й інтелектуальні можливості, активно використовувати накопичений соціокультурний досвід з метою забезпечення ефективності своєї діяльності в ситуаціях ризику. Багато вчених і фахівців констатує, що сучасні люди живуть у режимі сильних психоемоційних перенавантажень. Підтвердженням цього є численні наукові дискусії про “межі людських можливостей” та “майбутнє природи людини”. Саме тому в сучасній соціології особливої актуальності набули наукові дослідження технологічного потенціалу сучасної культури, спрямовані на з’ясування специфіки тих її технологічних функцій, які безпосередньо пов’язані з підтримкою діяльних можливостей і здібностей людини, та збереження режиму її функціональної автономності. Такою є й релаксаційна технологічна функція культури.
Науковий інтерес до феномену релаксації як процесу індивідуального та колективного зняття напруження й розслаблення формувався ще за античних часів. Упродовж століть учені досліджували різні способи досягнення релаксаційного ефекту, а в самій культурі йшов інтенсивний пошук технологічних способів і засобів релаксації. І тільки у ХХ ст. науковці усвідомили обмеженість біологічного та психофізіологічного підходів до вивчення феномену релаксації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕЛАКСАЦІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-ТЕХНОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СУЧАСНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок