Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНІКИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВІДБОРУ КЕРНА В ПОХИЛО СПРЯМОВАНИХ ТА ГОРИЗОНТАЛЬНИХ СВЕРДЛОВИНАХ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНІКИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВІДБОРУ КЕРНА В ПОХИЛО СПРЯМОВАНИХ ТА ГОРИЗОНТАЛЬНИХ СВЕРДЛОВИНАХ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНІКИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВІДБОРУ КЕРНА В ПОХИЛО СПРЯМОВАНИХ ТА ГОРИЗОНТАЛЬНИХ СВЕРДЛОВИНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ
МРОЗЕК Роман Євгенійович

УДК 622.243
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНІКИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ
ВІДБОРУ КЕРНА В ПОХИЛО СПРЯМОВАНИХ
ТА ГОРИЗОНТАЛЬНИХ СВЕРДЛОВИНАХ
05.15.10 – Буріння свердловин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ -2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
Кунцяк Ярослав Васильович,
ЗАТ „НДІ КБ Бурового інструменту”
генеральний директор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ясов Віталій Георгійович,
Івано-Франківський національний
технічний університет нафти і газу,
професор кафедри буріння
нафтових і газових свердловин
кандидат технічних наук, доцент
Фриз Іван Михайлович,
ТОВ „Бурова техніка”
технічний директор

Провідна установа: „Український науково-дослідний інститут природних газів” ДП „Наука нафтогаз”
НАК „Нафтогаз України” (м. Харків).
Захист відбудеться “9” липня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.02 Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий “4” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковбасюк І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У відповідності з комплексною національною програмою “Нафта і газ України до 2010 року” у 2003 році досягнуто стабілізації рівня видобутку нафти і газу та передбачається поступове його збільшення. Вирішення цієї проблеми не можливе без збільшення обсягу бурових робіт, в тому числі буріння пошукових і розвідувальних свердловин. Однією з найважливіших проблем буріння при розвідці і експлуатації нафтових родовищ є високоякісний відбір керна в складних геологічних умовах. Крім того, одним із резервів стабілізації рівня видобування нафти і газу є відновлення старого і бездіючого фонду шляхом буріння похило спрямованих та горизонтальних свердловин. Це вимагає удосконалення технологічних заходів та розробки технічних засобів по відбору керна в свердловинах з великими зенітними кутами. Особливо це стосується родовищ, продуктивні горизонти яких складені слабозцементованими вапняками, піщано-глинистими відкладами, а також пухкими і слабозцементованими пісковиками.
Удосконаленню технології та технічних засобів відбору керна в складних геолого-технічних умовах присвячені розробки багатьох вітчизняних та зарубіжних дослідників: Алексєєва Ю.А., Барабашкіна І.І., Барановського Є.М., Боднарука Т.М., Берштейна О.Ю., Булнаєва І.Б., Гаврилова Я.С., Гельфгат М.Я., Дороднова І.П., Дубленича Ю.В., Князєва І.К., Кунцяка Я.В., Мандруса В.І., Марухняка М.Й., Мессера О.Г., Нікітіна С.В., Нинарокова А.М., Панова Б.Д., Сианка-Ібара Л., Стефурака Р.І., Сулакшина С.С., Філіпова В.М., Едельмана Я.А., Ясова В.Г. та ін.
Незважаючи на те, що питанню підвищення ефективності відбору керна присвячено багато теоретичних робіт і експериментальних досліджень, накопичено великий промисловий досвід, в даний час відсутній науково обґрунтований і перевірений в промислових умовах комплекс керновідбірної техніки і технології для ефективного відбору керна в похило спрямованих та горизонтальних свердловинах. Тому проблема розробки технологічних заходів і технічних засобів для відбору керна є актуальною і потребує подальшого розвитку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з програмами науково-дослідних робіт за договорами по удосконаленню процесу відбору керна на нафтових і газових родовищах: № 5.23/96-97 з Державним Комітетом нафтової і газової промисловості України, № 01.98.А-9.1–79/98, № А-7.1–169-00 з Державним комітетом Республіки Татарстан по геології і використанню надр, № А1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНІКИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВІДБОРУ КЕРНА В ПОХИЛО СПРЯМОВАНИХ ТА ГОРИЗОНТАЛЬНИХ СВЕРДЛОВИНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок