Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОРІВНЕВІ ЗАДАЧІ ПЕРЕНОСУ ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ДІАГНОСТИКА СОНЯЧНОЇ І ЗОРЯНОЇ АТМОСФЕР

БАГАТОРІВНЕВІ ЗАДАЧІ ПЕРЕНОСУ ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ДІАГНОСТИКА СОНЯЧНОЇ І ЗОРЯНОЇ АТМОСФЕР

Назва:
БАГАТОРІВНЕВІ ЗАДАЧІ ПЕРЕНОСУ ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ДІАГНОСТИКА СОНЯЧНОЇ І ЗОРЯНОЇ АТМОСФЕР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,66 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Щукіна Наталія Геннадіївна
УДК 523.942+523.982+524.3-852
БАГАТОРІВНЕВІ ЗАДАЧІ ПЕРЕНОСУ ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ДІАГНОСТИКА СОНЯЧНОЇ І ЗОРЯНОЇ АТМОСФЕР
01.03.03 - геліофізика і фізика Сонячної системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України,
м. Київ
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Іванов Всеволод Володимирович,
Санкт-Петербургський Державний університет, Росія;
завідувач кафедрою;
доктор фізико-математичних наук
Степанян Наталія Миколаївна,
Кримська астрофізична обсерваторія Міністерства освіти
і науки України; провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук
Павленко Яків Володимирович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м. Київ;
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Астрономічна обсерваторія Одеського університету ім. І. І. Мечнікова Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 20 грудня 2001 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ГАО НАНУ за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розісланий 19 листопада 2001 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І. Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У дисертації приведено результати розв'язку багаторівневих задач переносу випромінювання для сонячної і зоряних атмосфер.
Актуальність теми. Відмінна риса сучасної фізики Сонця – можливість отримувати спостереження з надзвичайно високою спектральною, просторовою та часовою роздільними здатностями. Ці спостереження свідчать про існування величезної різноманітності дрібномасштабних структур, які змінюються із часом. В той же час, стало звичним, що і спектральні спостереження зір за своїми основними характеристикам (спектральна роздільна здатність, відношення сигнал/шум) наближуються до сонячних. Висока якість спостережуваних даних вимагає і відповідної точності під час їх інтерпретації, а саме: числове моделювання спектрів для реалістичних моделей атомів, які містять велику кількість рівнів і радіативних переходів (так звані багаторівневі моделі) та для динамічних неоднорідних моделей атмосфер. В основі такого моделювання лежить розв'язок системи рівнянь переносу випромінювання та рівнянь статистичної рівноваги для багаторівневої моделі атома. Проблема багаторівневого переносу випромінювання в неоднорідних середовищах далека від свого розв'язку через труднощі, з якими вона стикається.
Одна з головних труднощів обумовлена тим, що в багаторівневому атомі залежність населенностей рівнів один від одного стає нелінійною, а перенос випромінювання в його спектральних лініях носить нелокальний характер. Стає неможливим застосувати рівноважні співвідношення статистичної механіки та термодинаміки при локальних значеннях температури й густини. Нагадаємо, що останнє припущення відоме в літературі як гіпотеза про локальну термодинамічну рівновагу (ЛТР).
Врахування неоднорідностей атмосфери наштовхується на дві основні труднощі. По-перше, недостатньо відомі реальні фізичні й динамічні картини цих неоднорідностей, по-друге, трудність пов'язана з необхідністю розгляду переносу випромінювання в середовищі, в якому конфігурація границь окремих неоднорідностей, їх внутрішня структура, падаюче випромінювання змінюються упродовж більше ніж однієї просторової координати. Таким чином, задача переносу випромінювання стає багатомірною і її числовий розв'язок дуже сильно ускладнюється.
Нарешті, ще одна проблема, із якою зустрічаються під час розв'язку багаторівневих задач – недосконалість теорії розширення ліній та відсутність надійних атомних параметрів (сил осциляторів, ефективних перерізів зіткнень, перерізів фотоіонізації та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: БАГАТОРІВНЕВІ ЗАДАЧІ ПЕРЕНОСУ ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ДІАГНОСТИКА СОНЯЧНОЇ І ЗОРЯНОЇ АТМОСФЕР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок