Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка та дослідження пінного аерозольного препарату для лікування променевих уражень, термічніх та хімічних опіків

Розробка та дослідження пінного аерозольного препарату для лікування променевих уражень, термічніх та хімічних опіків

Назва:
Розробка та дослідження пінного аерозольного препарату для лікування променевих уражень, термічніх та хімічних опіків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,28 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Українська Фармацевтична Академія
Батрак Олена Анатоліївна
УДК 615.451.35:616-001.17:638.135
Розробка та дослідження пінного аерозольного препарату для лікування променевих уражень, термічніх та хімічних опіків
15.00.01 - технологія ліків та промислова фармація
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фармацевтичних наук
Харків 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аптечної технології ліків Української фармацевтичної академії, міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор фармацевтичних наук, професор
ТИХОНОВ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ,
Українська фармацевтична академія,
проректор з науково-дослідної роботи,
завідуючий кафедрою аптечної технології ліків.
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
ЧУЄШОВ ВЛАДИСЛАВ ІВАНОВИЧ,
Українська фармацевтична академія,
завідуючий кафедрою готових лікарських засобів
кандидат фармацевтичних наук, ассистент
ЛОГВІН ПЕТРО АНДРІЙОВИЧ,
Запоріжський медичний університет,
кафедра технології ліків.
Провідна установа: Державний науковий центр лікарських засобів
м. Харків, лабораторія хімічної технології лікарських
речовин
Захист дисертації відбудеться “_29_”_вересня_ 1999 року о “_12_” годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 64.605.01 при Українській фармацевтичній академії за адресою: 310002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Української фармацевтичної академії (310168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “_27_” _серпня_ 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Гриценко І. С.
Загальна характеристика роботи
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ ТА СТУПІНЬ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕМАТИКИ. У сучасній медичної практиці використовується більш 30 тис. лікарських засобів, арсенал котрих постійно зростає. Поряд із серцево-судинними захворюваннями, враженнями шлунково-кишкового тракту і верхніх дихальних шляхів є тенденція до зростання числа онкологічних захворювань, а також довгостроково незагойних опіків, отриманих у результаті побутових і виробничих травм. Це зв'язано переважно із забрудненням навколишнього середовища хімічними і радіоактивними відходами, роботою в зоні по ліквідації аварії на ЧАЕС, розвитком атомної енергетики і використанням джерел іонізуючих випромінювань, а на виробництві й у побуті-із недотриманням техніки безпеки при користуванням устаткуванням, реактивами й електроприладами. З кожним роком зростає кількість хворих раковими захворюваннями. У комплексній терапії злоякісних новоутворень крім хіміотерапії використовується і радіотерапія. Препарати, що використовуються для лікування і профілактики пострадіаційних впливів, а також для лікування різних опіків, повинні мати багатонаправлену дію і застосовуватися диференційовано в залежності від ступеня променевої поразки або опіку.Цим вимогам відповідає фенольний гідрофобний препарат прополісу.
Не доцільно, як раніш, планувати постачання препаратів та біологічно-активних субстанцій із-за кордону, тому розробка і впровадження в медичну практику вітчизняних лікарських засобів, що забезпечують широкий спектр терапевтичної дії на основі природних сполук, є актуальним науковим напрямком у сучасній фармації.
З огляду на вищевикладене, доцільно розширення номенклатури засобів, що відповідають сучасним вимогам для лікування опіків і променевих уражень шкіри та слизових оболонєк.
У останні роки гостро стоїть питання про бережні та зручні шляхи нанесення ліків на уражені ділянки тіла. Одним з перспективних препаратів є аерозольна лікарська форма.
Виходячи з вищевказаного, ми поставили метою розробку аерозольної лікарської форми з фенольним гидрофобним препаратом прополісу (ФГПП).
ЗВ’ЯЗОК РОБОТИ З НАУКОВИМИ ПРОГРАМАМИ, ПЛАНАМИ, ТЕМАМИ. Дисертаційна робота виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт УкрФА (номер держреєстрації 0198У007008 та проблемної комісії “Фармація” МОЗ України).
МЕТА РОБОТИ. Розробка оптимального науково обгрунтованого складу, технології та методик контролю якості аерозолю з ФГПП для лікування променевих уражень шкіри та слизових оболонок, термічних та хімічних опіків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Розробка та дослідження пінного аерозольного препарату для лікування променевих уражень, термічніх та хімічних опіків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок