Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ ПАРАДИГМИ В НІМЕЦЬКІЙ СОЦІОЛОГІЇ

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ ПАРАДИГМИ В НІМЕЦЬКІЙ СОЦІОЛОГІЇ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ ПАРАДИГМИ В НІМЕЦЬКІЙ СОЦІОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,07 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Майструк Наталія Олегівна
УДК 316.258
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ
ПАРАДИГМИ В НІМЕЦЬКІЙ СОЦІОЛОГІЇ
22.00.01 – теорія та історія соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії, теорії та методології соціології Інституту соціології НАН України.
Науковий керівник –
доктор філософських наук, професор
Танчер Віктор Володимирович,
Інститут соціології НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук, доцент
Судаков Володимир Іванович,
Міжрегіональна Академія управління персоналом,
завідувач кафедри соціології
кандидат соціологічних наук,
Отрешко Наталія Борисівна,
Міжнародний Соломонів університет,
завідувач кафедри соціальних досліджень
Провідна установа – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, кафедра соціології, м. Харків.
Захист відбудеться ’’22’’ квітня 2005 р. о_13_годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України
за адресою: 01021, м. Київ, вул.Шовковична 12.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, м. Київ, вул.Шовковична 12.
Автореферат розісланий ’’_7__’’ __березня__2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Стукало С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глибокі зрушення, що відбуваються внаслідок суттєвих трансформацій в суспільстві нашого часу, викликають кардинальні зміни в соціологічному відображенні та теоретичному аналізі сучасного суспільного життя. Новий соціальний контекст спонукає до переосмислення теоретико-методологічних підходів, пізнавальних засобів, концептуальних засад, що були винайдені та сформульовані фундаторами соціогуманітарних наук.
Для будь-якої науки переосмислення теоретичних підвалин завжди було і є актуальною і необхідною справою. Для нинішньої соціологічної науки актуалізуються діалектично пов’язані завдання: подальше осягнення соціологічного надбання, що не втратило пізнавального потенціалу для аналізу суспільних процесів, може й надалі слугувати його теоретичним фундаментом, та розкриття впливу попередніх ідей, концепцій на сьогоднішнє соціальне пізнання, нові теоретико-методологічні підходи. Такі завдання органічно виростають з самого характеру формування української соціології як невід’ємної складової світової соціологічної думки. Ще на зорі її виникнення наприкінці 19 ст. українські громадські діячі та вчені-гуманітарії проявляли інтерес до ідей та теорій провідних соціологів Європи, в тому числі німецьких, і тим самим заклали традиції наукового взаємозбагачення. Воно залишається актуальним і в сучасних умовах.
Соціологічні дослідження, щоб відповідати сучасним вимогам, бути плідними мають, по-перше, оперативно включатися в обговорення щодо актуальних суспільно-політичних проблем, а, по-друге, беручи участь у ньому, намагатись поєднувати національні соціокультурні особливості з класичними положеннями спадщини світової соціологічної думки, серед яких помітне місце посідають німецькі теоретики. Тобто, актуальне для українських соціологів завдання розбудови соціологічної теорії включає опанування основних досягнень німецької соціології, зокрема соціології конфлікту та конфліктології, як однієї з провідних в Європі. Це безпосередньо пов’язано із концептуалізацією конфліктності в українському суспільстві, в якому трансформаційні процеси поставили на порядок денний дослідницьку діяльність в цьому напряму. Розвинення теоретико-методологічних засад української конфліктології полегшується тим, що у світовій соціології конфліктологічна парадигма існує не одне десятиліття, розкриваючи на кожному етапі свій креативний потенціал. Завдяки їй формується образ соціології як науки, здатної виробляти конструктивне знання про багатогранну соціальну реальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ ПАРАДИГМИ В НІМЕЦЬКІЙ СОЦІОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок