Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В ЕПОХУ ГЕТЬМАНЩИНИ

ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В ЕПОХУ ГЕТЬМАНЩИНИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В ЕПОХУ ГЕТЬМАНЩИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,26 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський національний університет
ПАЗИНІЧ Юлія Миколаївна
УДК 321 (477)
ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В ЕПОХУ ГЕТЬМАНЩИНИ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Болебрух Анатолій Григорович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри історіографії, джерелознавства
та архівознавства
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Бойко Олександр Дмитрович,
Ніжинський державний університет
імені Миколи Гоголя,
ректор університету
кандидат політичних наук, доцент
Рудік Олександр Миколайович,
Дніпропетровський регіональний інститут державного
управління Національної академії державного управління
при Президентові України,
доцент кафедри права та європейської інтеграції,
заступник директора з наукової роботи
Захист відбудеться “14” грудня 2007 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк імені Т.Г. Шевченка), Палац студентів ДНУ, к.30.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “10” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент С. В. СТАВЧЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність проблеми дослідження обумовлена сучасною необхідністю політологічного осмислення функціонування Української козацької держави другої половини XVII–XVIII ст., яка всебічно досліджена істориками, проте до цього часу не мала належного політологічного аналізу. Неодноразові посилання багатьох сучасних українських політиків на необхідність враховувати традиції нашої державності, суспільства і політичного розвитку, його досвід свідчать про те, що відтворення процесу формування та еволюції української державності в історичній науці не повною мірою задовольняє суспільний попит. Отже, саме політологічний аналіз дасть можливість розкрити зміст та специфіку вітчизняного досвіду будівництва незалежної держави, його особливості на європейському тлі відповідного часу. Сьогоденна потреба звернення до витоків формування вітчизняної системи державного управління відповідно до засад ментальності нації та історичних умов розвитку України підтверджує актуальність дослідження особливостей трансформації політичної системи України в епоху Гетьманщини. Ця проблема залишається злободенною у зв’язку зі складною і неоднозначною політичною ситуацією в сучасній Україні та в контексті євроінтеграційних процесів у нашій державі, для яких визначальною є адаптація самобутнього досвіду політичної системи українського суспільства минулого до визначення політичних векторів і орієнтирів розвитку України.
Створюючи Українську державу на початку ХХ ст., М. Грушевський, В. Винниченко, М. Ковалевський та ін. вирішили використовувати не досвід державотворення західних країн, Росії чи Польщі, а передусім національний досвід середини XVII–XVIII ст.
Таким чином, дослідження процесу формування політичної системи Гетьманщини та її трансформування протягом другої половини XVII–XVIII ст. відповідає актуальним потребам сучасності та визначається наступними факторами: 1) Звернення до аналізу політичних відносин та інститутів є важливим з огляду на ті дискусії, які тривають сьогодні навколо питання про вибір моделі державного правління, а це неможливо зробити без урахування попереднього досвіду. 2) Необхідність політологічного узагальнення вікових традицій української державності, специфіки формування та трансформування політичної системи, ментальних особливостей українців в контексті складного процесу становлення сучасної вітчизняної політичної системи, теоретичного осмислення політичного досвіду українського народу в його прагненні побудувати власну державність являє собою не лише науковий інтерес, але й певною мірою, практичну цінність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В ЕПОХУ ГЕТЬМАНЩИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок