Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХІЧНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ У ДІТЕЙ ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ (клініка, діагностика, реабілітація)

ПСИХІЧНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ У ДІТЕЙ ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ (клініка, діагностика, реабілітація)

Назва:
ПСИХІЧНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ У ДІТЕЙ ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ (клініка, діагностика, реабілітація)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
"ІНСТИТУТ НЕВРОЛОГІЇ, ПСИХІАТРІЇ І НАРКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ"
ГУРА ЕДУАРД ІВАНОВИЧ
УДК: 616.89-008.447-053.6:343.275]-036-07-039.76
ПСИХІЧНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ У ДІТЕЙ ПІДЛІТКОВОГО
ВІКУ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ
(клініка, діагностика, реабілітація)
14.01.16. – психіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ
України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Юр’єва Людмила Миколаївна,
завідувач кафедри психіатрії факультету післядипломної освіти
Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України
 
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Підкоритов Валерій Семенович, керівник відділу клінічної, соціальної і дитячої психіатрії Державної установи “Інститут неврології, психіатрії і наркології АМН України”
доктор медичних наук, професор Чабан Олег Созонтович, завідувач сектором пограничних станів та соматоформних розладів Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України
Захист дисертації відбудеться “9” квітня 2008р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д.64.566.01 при ДУ “Інститут неврології, психіатрії і наркології АМН України” за адресою: 61068, м. Харків, вул. академіка Павлова, 46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ДУ “Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України” за адресою: 61068, м. Харків, вул. академіка Павлова, 46.
Автореферат розісланий “6” березня 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради
кандидат медичних наук Л. І. Дяченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Указом Президента України “Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей” 1086/2005, від 11.07.2005 розв’язання проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, визначається одним із головних напрямків діяльності виконавчої влади. В Указі підкреслюється, що медична профілактика раннього соціального сирітства є важливою частиною вирішення цієї складної соціальної проблеми.
В нашій державі 2008 рік Президентом України наголошено роком підтримки усиновлення та інших форм родинного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це спонукає розробляти методи реабілітації психічних та поведінкових розладів у таких дітей, які досить часто ускладнюють їх соціальну адаптацію.
На Україні спостерігається стійка тенденція до зростання непсихотичної психічної патології у структурі психічних захворювань дитячого та підліткового віку. Вітчизняні автори (Волошин П.В., 2004; Марута Н.О., 2005; Бачеріков А.Н., 2005; Чабан О.С., 2005; Підкоритов В.С., 2005; Михайлов Б.В., 2005; Кутько І.І., 2005; Юр’єва Л.М., 2005) повідомляють про збільшення випадків емоційних розладів серед дитячого населення України, девіантних форм поведінки, соціальної дезадаптації.
Саме тому питання терапії розладів поведінки та емоцій у дітей посідають провідне місце у світі (Кожина Г.М., 2006; Мозгова Т.П. 2007).
Актуальність реабілітації та профілактики розладів соціальної поведінки (РСП) та змішаних розладів поведінки та емоцій (ЗРПЕ) у дітей підліткового віку, позбавлених батьківського піклування (ДПВПБП) у нашій країні пов’язана із зростанням соціальних проблем, тенденціями до зниження народжуваності, загальним ослабленням фізичного здоров’я дітей, зокрема ДПВПБП, з одного боку, та особливостями підліткової групи у суспільстві, як однієї з найбільш чутливої до оточуючих змін, з другого. Вплив соціальних факторів у взаємодії з психологічними та фізіологічними чинниками призводять до патології психічного розвитку особистості дітей та порушенням адаптації (Булахова Л.А., 2001).
Встановлено, що досить часто розлади поведінки та емоцій виникають саме у ДПВПБП (Прихожан А.М., Толстих Н.Н., 2005). Тому реабілітація РСП та ЗРПЕ у цій групі дітей є актуальною проблемою соціальної та дитячої психіатрії, українського суспільства в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХІЧНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ У ДІТЕЙ ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ (клініка, діагностика, реабілітація)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок