Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> механізми рекомбінаційного свічення в складних оксидах з домішками Іонів перехідних металів

механізми рекомбінаційного свічення в складних оксидах з домішками Іонів перехідних металів

Назва:
механізми рекомбінаційного свічення в складних оксидах з домішками Іонів перехідних металів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
львівський національний університет
ІМЕНІ івана франка
ЛУЧЕЧКО Андрій Петрович
удк 535.37
механізми рекомбінаційного свічення в складних оксидах з домішками Іонів перехідних металів
01.04.10 – фізика напівпровідників та діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електроніки
Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: Кандидат фізико-математичних наук, доцент
Захарко Ярослав Михайлович,
доцент кафедри електроніки
Львівського національного університету
імені Івана Франка, м. Львів.
Офіційні опоненти: Доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Неділько Сергій Герасимович,
завідувач науково-дослідної лабораторії
“Спектроскопія конденсованого стану речовини”
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Доктор фізико-математичних наук, професор
Волошиновський Анатолій Степанович,
завідувач кафедри експериментальної фізики
Львівського національного університету
імені Івана Франка, м. Львів.
Провідна установа: Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України,
м. Харків.
Захист відбудеться 20 вересня 2006 р. о 15  годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д .051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005 Львів, вул. Кирила і Мефодія, , аудиторія “Велика фізична”, фізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, .
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, , вченому секретарю спеціалізованої Вченої Ради Д .051.09.
Автореферат розісланий “ 10 ” серпня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради,
доктор фіз.-мат. наук, професор Павлик Б.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Складні оксиди з домішками елементів перехідних груп мають чимало важливих практичних застосувань у різних областях сучасної науки і техніки, оскільки, за своїми функціональними властивостями, дають змогу забезпечити значну кількість вимог, що стосуються технічних параметрів приладів, виготовлених на їхній основі.
Такі матеріали, залежно від легуючих домішок і технологічних особливостей синтезу, володіють інтенсивною люмінесценцією та хорошими сцинтиляційними чи дозиметричними характеристиками тощо. Це, відповідно, дає змогу значно розширити область їхнього використання.
Наприклад, галійвмісні оксиди, зокрема сполуки системи -Ga2O3-In2O3-SnO2, окрім практичного застосування, представляють значний науковий інтерес як модельні об’єкти для фундаментальних досліджень. Монокристали і монокристалічні плівки гранатів, передусім Y3Al5O12, активовані іонами Cr4+ та Yb3+, є перспективними матеріалами щодо їхнього застосуваня в якості пасивних затворів та активних середовищ у мікрочіпових лазерах. Також, значну увагу дослідників привертають кристали вольфраматів кадмію та цинку як детектори для комп’ютерних рентгенівських томографів.
В науковій літературі достатньо багато уваги приділено дослідженню люмінесцентних властивостей складних оксидів з домішками іонів перехідних металів, однак механізми рекомбінаційного свічення в них вивчені недостатньо повно. Однією з важливих проблем, яка заслуговує детального дослідження, з метою покращення технічних параметрів приладів на базі вищеперелічених складних оксидів, є вплив процесів електронно-діркової рекомбінації на спектральний склад і кінетику люмінесценції. Разом з тим, для встановлення механізмів рекомбінації у складних оксидах необхідно детально вивчити природу центрів свічення та захоплення носіїв заряду.
Актуальність розглянутих вище питань дала змогу сформулювати мету дисертаційної роботи та основні задачі, які розв’язувались для її досягнення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: механізми рекомбінаційного свічення в складних оксидах з домішками Іонів перехідних металів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок