Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лексико-семантична і морфологічна структура форм минулого часу дієслів дійсного способу в сучасній кримськотатарській мові

Лексико-семантична і морфологічна структура форм минулого часу дієслів дійсного способу в сучасній кримськотатарській мові

Назва:
Лексико-семантична і морфологічна структура форм минулого часу дієслів дійсного способу в сучасній кримськотатарській мові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
Караєва Левіза Ісмаілівна
УДК 811.512.145`33/37
Лексико-семантична і морфологічна структура форм минулого часу дієслів дійсного способу в сучасній кримськотатарській мові
10.02.13 – мови народів Азії, Африки, аборигенних
народів Америки та Австралії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі кримськотатарського мовознавства Таврійського національного університету ім. В.I. Вернадського МОН України.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
Меметов Айдер Меметович,
Таврійський національний університет
імені В.I. Вернадського,
декан факультету кримськотатарської
та східної філології (м. Сімферополь)
Офіційні опоненти:
академік АН Казахстану,
доктор філологічних наук, професор
Мусаєв Кенесбай Мусайович,
головний науковий співробітник
Інституту мовознавства РАН (м. Москва)
кандидат філологічних наук
Мазінов Ахтем Сеїд-Аметович,
викладач латинської мови в Кримському
державному медичному університеті
ім. С.І. Георгіївського МОЗ України
(м. Сімферополь)
Провідна установа:
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “13” жовтня 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.02 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4.
З текстом дисертації можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207).
Автореферат розісланий “ 12 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.174.02
кандидат філологічних наук Хамрай О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Через відомі причини, багато питань ладу кримськотатарської мови дотепер залишаються недослідженими, численні цікаві з наукової і практичної точки зору явища ще не вивчені. До них належать особливості утворення і вживання форм минулого часу дійсного способу дієслів сучасної кримськотатарської мови.
Вивченню проблем морфології в тюркському мовознавстві присвячені наукові праці фахівців із загального мовознавства, наукові розвідки перших укладачів сучасних наукових граматик тюркських мов: Н.К. Дмитрієва, А.Н. Кононова, К.М. Мусаєва, Ж. Дені, наукових граматик башкирської, татарської, якутської, казахської, карачаєво-балкарської та інших мов, а також дослідження з проблеми дієслівної частини мови тюркських мов А.А. Юлдашева, Д.Г. Тумашевої, А.П. Ходжієва і багатьох інших тюркологів. Використані також спеціальні дослідження, і особливо – з питань категорії дієслівного часу, минулого часу дійсного способу дієслів тюркських мов у працях тюркологів, індоєвропеїстів та інших лінгвістів.
Форми минулого часу у кримськотатарській мові спеціально не досліджувалися. В наукових працях А.Н. Самойловича, Б. Чобан-заде можна зустріти лише окремі зауваження про форму минулого часу на -ды. В науковому дослідженні форм минулого часу кримськотатарської мови, також як і самої мови, після праць Б. Чобан-заде була тривала перерва, пов’язана з депортацією носіїв мови і припиненням її функціонування в багатьох сферах життя народу.
Вперше комплексно показано минулий час дійсного способу в навчальному посібнику А. Меметова (Татар тили грамматикасынынъ практикумы. Ташкент, 1984). Наступним кроком в науковому вивченні форм минулого часу став навчальний посібник А. Меметова і К. Мусаєва (Крымтатарский язык. Ч. 1. Общие сведения о языке. Ч. 2. Морфология. Учебное пособие. Симферополь, 2003).
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами і темами. Дисертантом здійснено вибір і обґрунтування теми „Лексико-семантична та морфологічна структура форм минулого часу дієслів дійсного способу в сучасній кримськотатарській мові”, прийнятої для дослідження як самостійного актуального наукового напряму кафедрою кримськотатарської та східної мов Таврійського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Лексико-семантична і морфологічна структура форм минулого часу дієслів дійсного способу в сучасній кримськотатарській мові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок