Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА РИНКУ ЗЕРНА

РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА РИНКУ ЗЕРНА

Назва:
РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА РИНКУ ЗЕРНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,82 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КИРИЛОВ Юрій Євгенович
УДК 339.9:338.432
РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
НА РИНКУ ЗЕРНА
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
СОЛОВЙОВ Ігор Олександрович,
Херсонський державний аграрний університет,
завідувач кафедри менеджменту організацій
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ВЛАСОВ Володимир Іванович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
головний науковий співробітник відділу
зовнішньоекономічних зв’язків
кандидат економічних наук
КЛОЧАН В’ячеслав Васильович,
Подільський державний аграрно-
технічний університет, м. Кам'янець-Подільський
доцент кафедри соціально-трудових
відносин і статистики
Провідна установа: Миколаївський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра організації виробництва та агробізнесу
Захист відбудеться 22 грудня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 у Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар, 7, ауд. 55.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар, 7.
Автореферат розісланий " 19 " листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.П. Якобчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення стабільного економічного розвитку національних товаровиробників, як основи поглиблення інтеграційних процесів в економіці України, вимагає від держави збалансованості ринкового середовища, а від виробників – підвищення ефективності виробництва і збуту продукції. Створення й функціонування ефективно діючого ринку зерна в умовах глобалізації слід розглядати в контексті розвитку зовнішньоекономічної діяльності, оскільки вона стає найважливішою складовою частиною світогосподарських зв'язків країни.
В умовах зниження купівельної спроможності населення і, відповідно, зменшення обсягів споживання зернової продукції власного виробництва (через занепад тваринницької галузі) та закупівлі її за кордоном у неврожайні роки, виходом із становища, що склалося, вбачається формування і розвиток зовнішньо-торговельного ринку зерна, що при мінімальних додаткових витратах дає змогу збільшити рентабельність зернового господарства, оскільки зовнішньоекономічні операції характеризуються вищою прибутковістю порівняно з операціями на внутрішньому ринку. Наведені аргументи визначили вибір теми даної дисертаційної роботи.
Стан вивчення проблеми. Проблемам науки та практики формування й розвитку зернового господарства присвятили свої дослідження В.І. Бойко, П.І. Гайдуцький, М.В. Гладій, Ю.С. Коваленко, М.Г. Лобас, І.І. Лукінов, М.Й. Малік, В.Ф. Сайко, З.П. Ніколаєва, П.Т. Саблук, В.К. Савчук, І.О. Соловйов, В.К. Терещенко, Л.М. Худолій, О.М. Шпичак та ін. Окремі питання, що стосуються розвитку зовнішньоекономічної діяльності на ринку зерна, експорту та імпорту продукції зернового господарства, знайшли відображення в наукових працях В.І. Власова, В.І. Губенка, С.М. Кваші, В.В. Клочана, Є.В. Милованова, А.А. Фесини та ін.
Проте наукових досліджень у сфері формування, оцінки й регулювання зовнішньоекономічної діяльності на ринку зерна з урахуванням регіональних особливостей проведено недостатньо. Не сформовано науково обґрунтованої системи експортно-імпортних операцій із зерном на обласному рівні, яка б враховувала конкретні організаційно-економічні фактори й особливості регіональних ринків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА РИНКУ ЗЕРНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок