Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ГЕРМЕНЕВТИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ АНТИЧНОЇ МЕТАФІЗИКИ У ТВОРЧОСТІ М.ГАЙДЕҐҐЕРА І Г.-Г.ГАДАМЕРА (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ГЕРМЕНЕВТИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ АНТИЧНОЇ МЕТАФІЗИКИ У ТВОРЧОСТІ М.ГАЙДЕҐҐЕРА І Г.-Г.ГАДАМЕРА (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ГЕРМЕНЕВТИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ АНТИЧНОЇ МЕТАФІЗИКИ У ТВОРЧОСТІ М.ГАЙДЕҐҐЕРА І Г.-Г.ГАДАМЕРА (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛОБОДА ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 1 (43) (091) + 1 (38)
ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ГЕРМЕНЕВТИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ
АНТИЧНОЇ МЕТАФІЗИКИ У ТВОРЧОСТІ М.ГАЙДЕҐҐЕРА І
Г.-Г.ГАДАМЕРА (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.05 - історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Окороков Віктор Брониславович,
Дніпропетровський національний університет
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Аляєв Геннадій Євгенович,
Полтавський національний технічний
університет ім. Юрія Кондратюка
завідувач кафедри філософії і соціально-політичних дисциплін
кандидат філософських наук, доцент
Малівський Анатолій Миколайович,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту,
доцент кафедри філософії і соціології
Захист відбудеться 11 жовтня 2007 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий 10 вересня 2007 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор філософських наук, професор Капітон В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Тема дослідження відображає специфіку філософського пізнання як окремого виду духовної діяльності людини. Історія філософії як “школа мислення” є важливим структурним елементом самої філософії. Звернення до філософської традиції – це не тільки можливість оволодіння категоріальним апаратом, методами та навичками філософського мислення, але й логічна необхідність самовизначення у конкретному способі рішення поставлених проблем, співвідношення наявної рефлексії з більш раннім досвідом мислення. Максима Г.А.Заїченка “Той, хто не знає історії філософії, хай не входить” - це не данина пам’яті та поваги минулим століттям, - це необхідна умова, без якої будь-яка причетність до універсуму філософії (а тим більше спроба творчості у її межах) буде з необхідністю містити в собі протиріччя. Тим більше є актуальним є дослідження давньогрецької філософії – по-перше, як традиції, а по-друге, як традиції унікальної. Але значення античної філософії не зводиться до того факту, що греки були першими у царині категоріального абстрактного мислення про “суще як таке”. Звісно, ініціюючий досвід є винятковий як такий, але масштаби значення еллінської думки незрівнянно більші: вона дала не тільки сам досвід філософського мислення, але і його парадигму – концептуальну схему, з огляду на яку будується філософське знання. Історією античної філософії займались античні доксографи, середньовічні схоласти, філософи Відродження, Нового часу, ХХ століття, серед яких особливе місце займають М.Гайдеґґер та Г.-Г.Гадамер. Їхній досвід тим особливий, що він є комплементарним до створюваних ними доктрин; він не є самоцінним дослідженням, а слугує для обґрунтування (насамперед у випадку фундаментальної онтології М.Гайдеґґера) або практичної реалізації теорії філософської герменевтики Г.-Г.Гадамера. Дослідження теорії та практики інтерпретації античної метафізики цих двох мислителів є актуальним через те, що цей досвід являє собою приклад радикальної інтерпретації, що йде врозріз з академічною традицією історії філософії; тим більше за умов, коли дослідники або поділяють погляди М.Гайдеґґера та Г.-Г.Гадамера, або повністю їх відкидають, спостерігається брак незаангажованого критичного дослідження історико-філософських поглядів М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ГЕРМЕНЕВТИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ АНТИЧНОЇ МЕТАФІЗИКИ У ТВОРЧОСТІ М.ГАЙДЕҐҐЕРА І Г.-Г.ГАДАМЕРА (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок