Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення конкурентоспроможності ВИРОБНИЦТВА В апК

Підвищення конкурентоспроможності ВИРОБНИЦТВА В апК

Назва:
Підвищення конкурентоспроможності ВИРОБНИЦТВА В апК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
тернопільська академія народного господарства
бидик Алла Геннадіївна
УДК 338.43.431.4
Підвищення конкурентоспроможності
ВИРОБНИЦТВА В апК
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і апк
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аграрного бізнесу Інституту продовольчого бізнесу Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Стельмащук Антон Михайлович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри аграрного бізнесу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Малік Микола Йосипович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Кадюк Зіновій Степанович,
Львівський державний аграрний університет,
доцент кафедри інформаційних технологій
Провідна установа: Державний агроекологічний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра менеджменту організацій, м. Житомир
Захист відбудеться 05.02.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, аудиторія 1219.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий 03.01. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Б.П. Адамик


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний стан економіки нашої країни вимагає створення необхідних умов для забезпечення зростання конкурентоспроможності всіх її сфер, зокрема, агропромислового виробництва, де виробляється 90% продовольчої продукції, близько 35% валового внутрішнього продукту. Чим вища конкурентоспроможність суб’єктів аграрного ринку, тим вища ефективність їх господарської діяльності. Тому підвищення конкурентоспроможності виробництва в АПК має стати одним з найважливіших пріоритетів агропромислової політики України.
Дослідження проблеми конкурентоспроможності постійно проводилося у розвинутих країнах. Теоретичним надбанням є наукові праці економістів-дослідників різних часів: А. Сміта, Д. Рікардо, А. Курно, Е. Хекшера, Б. Оліна, Дж. Робінсон, Е. Чемберліна, П. Сраффи, Ф. Еджуорта, А. Лернера, Ф. Хайека, М. Портера, І. Ансоффа, А. Томпсона, А. Юданова, Г. Азоєва та інших. Світові результати дослідження проблеми конкурентоспроможності неможливо автоматично і в повному обсязі впровадити у вітчизняну економіку, оскільки мають місце різні умови і рівні її розвитку.
Україна перебуває на етапі становлення ринкової економіки і відповідно вивчення проблеми конкурентоспроможності знаходиться у зародковому стані. Перші результати дослідження даної проблематики оприлюднені в наукових роботах вітчизняних економістів-дослідників В. Андрійчука, П. Гайдуцького, З. Кадюка, М. Маліка, В. Месель-Веселяка, О. Онищенка, Б. Пасхавера, П. Саблука, А. Стельмащука, В. Трегобчука, О. Шпичака та інших.
Не вирішеними залишаються проблеми: диспаритету цін на матеріально-технічні ресурси для сільського господарства і продукцію його виробництва; об’єктивних міжгалузевих розподільчих відносин у сфері виробництва, заготівлі та переробки сільськогосподарської продукції; створення повноцінної ринкової інфраструктури АПК для матеріально-технічного забезпечення аграрного виробництва та збуту його продукції; ефективного державного регулювання і фінансової підтримки розвитку сільського господарства й інші, що сприяють підвищенню конкурентоспроможності аграрної економіки.
Народногосподарська важливість вирішення проблеми підвищення рівня конкурентоспроможності виробництва в АПК і недостатнє її вивчення в Україні зумовили вибір теми дисертаційної роботи, мету, структуру та напрямки дослідження і визначають її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Підвищення конкурентоспроможності ВИРОБНИЦТВА В апК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок