Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНГЛІЙСЬКИЙ КОННІ-КЕТЧЕРІВСЬКИЙ ПАМФЛЕТВ КОНТЕКСТІ ШАХРАЙСЬКОЇ ПРОЗИ XVI СТ.

АНГЛІЙСЬКИЙ КОННІ-КЕТЧЕРІВСЬКИЙ ПАМФЛЕТВ КОНТЕКСТІ ШАХРАЙСЬКОЇ ПРОЗИ XVI СТ.

Назва:
АНГЛІЙСЬКИЙ КОННІ-КЕТЧЕРІВСЬКИЙ ПАМФЛЕТВ КОНТЕКСТІ ШАХРАЙСЬКОЇ ПРОЗИ XVI СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,75 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім.т.г.шЕВЧЕНКА
ВАСИЛИНА КАТЕРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 820 – 7.091 “XVI”
АНГЛІЙСЬКИЙ КОННІ-КЕТЧЕРІВСЬКИЙ ПАМФЛЕТ
В КОНТЕКСТІ ШАХРАЙСЬКОЇ ПРОЗИ XVI СТ.
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії англійської мови Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК – | кандидат філологічних наук, доцент
ТОРКУТ Наталія Миколаївна, Запорізький державний університет, провідний науковий співробітник лабораторії ренесансних студій.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ – | доктор філологічних наук, професор ДЕНИСОВА Тамара Наумівна,
Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат філологічних наук
Глушко Олена Олександрівна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри англійської філології.
ПРОВІДНА УСТАНОВА – | кафедра зарубіжної літератури Київського національного університету ім.Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “29” травня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.02 при Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м.Київ-1, вул.М.Грушевського,4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, 01001, м.Київ-1, вул.М.Грушевського, 4.
Автореферат розісланий “27” квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ГАЙНІЧЕРУ О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток шахрайської прози в Англії XVI ст. ознаменувався появою такого надзвичайно самобутнього і оригінального жанрового утворення, як конні-кетчерівський памфлет. Унікальність конні-кетчерівської памфлети-стики зумовлена тим, що, виникаючи на перетині двох літературних традицій (шахрайської та памфлетної), вона зберігає певну автономність у межах жанрової системи англійського Ренесансу. Національна своєрідність єлизаветинського злодійського памфлету відчутно проступає і у характері презентації кримінальної тематики, і у загальній логіці структурування художнього простору. Усвідомлений авторами потяг до моралізаторства, підвищений інтерес до життя та звичаїв криміналітету, варіативна контамінація елементів поетики “високих” та “низьких” жанрів – все це створює неповторне обличчя єлизаветинського конні-кетчерівського памфлету, який суттєво відрізняється від сучасних йому континентальних зразків крутійської літератури (іспанської пікарески, французького пройдисвітського роману, німецької прози про бродяг тощо).
Появою і становленням конні-кетчерівського памфлету англійська література має завдячувати відомому єлизаветинському романістові та драматургові Роберту Ґріну (1562 – 1592). У надзвичайно короткий строк (1591 – 1592 рр.) він написав низку цікавих творів про лондонських крутіїв і пройдисвітів, так званих конні-кетчерів. Тематичний маркер “конні-кетчерівський”, який було вперше введено до широкого літературного вжитку Р.Ґріном і котрий згодом став специфічним атрибутивним означником певної модифікації памфлетного жанру, походить від метафоричного арґотизму “conny-catcher”, який дослівно перекладається “той, хто ловить кроликів”. При цьому лексема “conny” (“кролик”) на мові шулерів єлизаветинської доби означала недолугого простака, на якого полювали “ловці кроликів” – винахідливі пройдисвіти та вправні крутії. Конні-кетчерівські памфлети користувалися великою популярністю у широкого читацького загалу, що призвело до появи численних епігонських творів. Під впливом конні-кетчерівських книг Р.Ґріна до художнього зображення шахрайського світу звернулися навіть такі відомі єлизаветинські літератори, як Г.Четтл, С.Роулендз, Т.Деккер.
Жанрова модель конні-кетчерівського памфлету, сформована в лоні низової прози під впливом “книжкового” художнього мислення письмен-ника-маньєриста, відзначається не тільки певною екстраординарністю, а й наявністю надзвичайно потужних історико-літературних потенцій, що згодом призведуть до появи таких своєрідних мистецьких феноменів, як “високий” крадійський роман, жебрацька лірика, шахрайська п’єса.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АНГЛІЙСЬКИЙ КОННІ-КЕТЧЕРІВСЬКИЙ ПАМФЛЕТВ КОНТЕКСТІ ШАХРАЙСЬКОЇ ПРОЗИ XVI СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок