Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ОБЕРТАННЯ, ФОРМИ ТА ЗМІЩЕННЯ ФОТОЦЕНТРА АСТЕРОЇДІВ МЕТОДАМИ ЧИСЕЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ОБЕРТАННЯ, ФОРМИ ТА ЗМІЩЕННЯ ФОТОЦЕНТРА АСТЕРОЇДІВ МЕТОДАМИ ЧИСЕЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ОБЕРТАННЯ, ФОРМИ ТА ЗМІЩЕННЯ ФОТОЦЕНТРА АСТЕРОЇДІВ МЕТОДАМИ ЧИСЕЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Тунгалаг Намхай
УДК 523.44
ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ОБЕРТАННЯ,
ФОРМИ ТА ЗМІЩЕННЯ ФОТОЦЕНТРА АСТЕРОЇДІВ
МЕТОДАМИ ЧИСЕЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
01.03.03 – Геліофізика і фізика Сонячної системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацїї на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті астрономії Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Лупішко Дмитро Федорович, Науково-дослідний інститут
астрономії Харківського національного університету
імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України,
м. Харків, завідувач відділу фізики астероїдів;
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Відьмаченко Анатолій Петрович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
м. Київ, завідувач відділу фізики тіл Сонячної системи;
 
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Корнієнко Юрій Вячеславович,
Інститут радіофізики та електроніки імені
О.Я.Усикова НАН України, м. Харків,
старший науковий співробітник, керівник групи.
 
Провідна установа: Астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться 15 квітня 2004 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України (03680, Київ, МСП, вул. Академіка Заболотного, 27). Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України (03680, Київ, МСП, вул. Академіка Заболотного, 27).
Автореферат розісланий “12” березня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук І.Е. Васильєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Походження осьового обертання кожного астероїда окремо та його еволюція тісно пов’язані із загальним формуванням та умовами еволюції поясу астероїдів у цілому. Детальне вивчення розподілу осьового обертання астероїдів дає можливість підійти до вирішення ряду важливих космогонічних задач поясу, пов’язаних з умовами росту тіл в протопланетному диску, їх еволюцією в постакреційний період, з вірогідною зміною форми астероїдів в результаті зіткнень та інше.
До початку цієї роботи дані про орієнтацію осей та напрямки обертання і форму астероїдів були одержані для біля 150 астероїдів. Відсутність статистично значимого набору спостережних даних про обертання астероїдів різних груп, типів та розмірів в значній мірі стримує їх аналіз та теоретичні дослідження поясу астероїдів як цілісного утворення, що складається з сукупності взаємодіючих тіл. Щодо цього, одержання нових спостережних даних та визначення параметрів обертання і форми кожного конкретного астероїда представляють значну цінність. Значна відмінність орбіт астероїдів, форми та параметрів їх обертання перешкоджає створенню універсального методу визначення координат полюсу та напрямку обертання. Тому, розробка нових методів визначення також, як вдосконалення і розвиток вже існуючих підходів все ще зберігають свою актуальність і в теперішній час.
Таким чином, визначення параметрів обертання і форми окремих астероїдів та вдосконалення методики їх визначення, а також систематизація всіх існуючих даних про параметри обертання і форму астероїдів, їх аналіз та інтерпретація з точки зору космогонічних проблем поясу в повній мірі визначають актуальність досліджень, виконаних в даній дисертаційній роботі.
В дисертаційній роботі проведено також чисельне моделювання зміщення видимого, або фотометричного центра астероїда (фотоцентра) відносно геометричного, викликаного нерівномірним розподілом яскравості по його видимій поверхні. Це зміщення, як відомо, впливає на точність одержаних


положень при астрометричних спостереженнях астероїдів. Необхідність урахування зміщення фотоцентра для підвищення точності як наземних астрометричних спостережень астероїдів з ПЗЗ-приймачами, так і з борту космічних апаратів (проекти HIPPARCOS, GAIA) роблять вельми актуальним дане дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ОБЕРТАННЯ, ФОРМИ ТА ЗМІЩЕННЯ ФОТОЦЕНТРА АСТЕРОЇДІВ МЕТОДАМИ ЧИСЕЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок