Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ХАРКОВА В 20-30-ТІ РР. ХХ СТ.

НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ХАРКОВА В 20-30-ТІ РР. ХХ СТ.

Назва:
НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ХАРКОВА В 20-30-ТІ РР. ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,38 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
УДК 94 : 323.15 (477.54) «192/193»
Шарібжанов Рінат Вялійович
НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ХАРКОВА В 20-30-ТІ РР. ХХ СТ.

Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Кравченко Володимир Васильович,
Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна, завідувач кафедри
українознавства.
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Руденко Ростислав Гаврилович,
Харківський національний економічний
університет, професор кафедри
українознавства. –
кандидат історичних наук, доцент
Гончарова Ольга Сергіївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
доцент кафедри історії України.
Захист відбудеться 25 квітня 2008 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (м. Харків, пл. Свободи, 4), ауд. 5-58.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 24 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вільний розвиток усіх етносів у будь-якій державі перш за все пов’язаний із побудовою демократичного громадянського суспільства. У цьому процесі важливого значення набуває самоорганізація етносів, створення ними товариств, спілок та інших національно-культурних інституцій, спрямованих на збереження власної ідентичності. Подібні процеси помітно впливають на суспільно-політичний розвиток країни. Глибоке і всебічне осмислення проблеми історії етносів, що мешкають на теренах України, обумовлене необхідністю розробки практичних рекомендацій з формування національно-культурних програм, підготовки відповідних законодавчих і нормативних актів, створення сприятливих умов для існування всіх етносів в українському суспільстві. При цьому особливого значення набуває історичний досвід вітчизняної етнополітичної теорії та практики 20-30-х років ХХ ст.
У період 1920-1930-х років в українському суспільстві відбувалися великі зміни. Урбанізація, активне переміщення населення з села до міста, з аграрних регіонів до промислових, а також з малих міст до великих, індустріалізація, примусова колективізація докорінно змінили соціальну структуру суспільства. Саме у цей час створювалися форми, розроблялися методи діяльності органів влади, державних установ, наукових закладів і системи освіти національних меншин.
Інтенсивні процеси урбанізації, які стали наслідком докорінних змін у засобах суспільного виробництва, зростання питомої ваги індустріальних методів господарювання та зміни традиційного способу життя мали свої відповідні етнодемографічні та етнокультурні наслідки, які потребували регулювання міжетнічних відносин.
У цьому контексті надзвичайно важливою є історія Харкова, одного з найбільших індустріальних міст Радянської України та СРСР, столиці УСРР у 1919-1934 рр. Поліетнічне за складом населення столичного міста переживало важливі зміни в своїй демографічній, етносоціальній структурі, викликані, зокрема, політичними та економічними факторами. Вивчення цих змін і їхніх наслідків дає можливість дослідити історію і встановити закономірності регулювання міжетнічних відносин, притаманних не лише Харкову, а й іншим великим містам країни.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі українознавства філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна в межах планової наукової теми кафедри: «Національно-культурна ідентичність в контексті культури Порубіжжя» (номер державної реєстрації 0106U002232).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ХАРКОВА В 20-30-ТІ РР. ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок