Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕСИМЕТРИЧНА ДИНАМІЧНА ЗАДАЧА ДЛЯ ПЛОЩИНИ З ТРІЩИНОЮ ПРИ ВРАХУВАННІ КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ БЕРЕГІВ

НЕСИМЕТРИЧНА ДИНАМІЧНА ЗАДАЧА ДЛЯ ПЛОЩИНИ З ТРІЩИНОЮ ПРИ ВРАХУВАННІ КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ БЕРЕГІВ

Назва:
НЕСИМЕТРИЧНА ДИНАМІЧНА ЗАДАЧА ДЛЯ ПЛОЩИНИ З ТРІЩИНОЮ ПРИ ВРАХУВАННІ КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ БЕРЕГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,00 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С.П. ТИМОШЕНКА
Меньшикова Марина Володимирівна
УДК 539.3
НЕСИМЕТРИЧНА ДИНАМІЧНА ЗАДАЧА
ДЛЯ ПЛОЩИНИ З ТРІЩИНОЮ ПРИ ВРАХУВАННІ
КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ БЕРЕГІВ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України.
Науковий керівник:
академік НАН України, доктор технічних наук, професор
Гузь Олександр Миколайович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
директор інституту.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Камінський Анатолій Олексійович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
завідувач відділу механіки руйнування матеріалів;
кандидат фізико-математичних наук
Бабаєв Олександр Арташесович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
асистент
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра механіки суцільних середовищ, м. Київ
Захист відбудеться 30 вересня 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П. Тимо-шенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту механіки
ім. С.П. Тимошенка НАН України.
Автореферат розісланий “ 4 ” серпня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
д.ф.-м.н. О.П. Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Катастрофічне руйнування елементів конструкцій та споруд в переважній більшості випадків є результатом розвитку тріщин. Практично всі існуючі конструкційні матеріали містять тріщини. Тому дослідження, що спрямовані на вивчення стійкості матеріалів з тріщинами та закономірностей розвитку тріщин, мають велике значення для механіки деформівного твердого тіла.
Актуальність теми. У більшості відомих автору робіт, які присвячені вирішенню динамічних задач механіки руйнування для тіл з тріщинами, не враховувалася можливість контактної взаємодії берегів тріщин. Вперше коректну математичну постановку динамічної задачі для тіла з тріщинами при врахуванні контактної взаємодії берегів було дано О.М. Гузем та В.В. Зозулей. Авторами було розроблено ітераційні алгоритми чисельного розв’язання контактних задач про динамічне навантаження тіл з тріщинами та доведено їх збіжність, а також розв’язано дві симетричні динамічні контактні задачі для площини з однією та двома колінеарними тріщинами кінцевого розміру і було проведено оцінка впливу контактної взаємодії берегів тріщин на характеристики механіки руйнування.
При розгляданні контактної взаємодії берегів тріщин слід виділити два види контакту: нормальний контакт, при якому не допускається взаємопроникання протилежних берегів тріщин, та дотичний контакт з урахуванням тертя протилежних берегів. У вирішених раніше динамічних задачах про навантаження тіла з тріщинами при врахуванні контактної взаємодії розглядався лише нормальний контакт берегів.
У дисертаційній роботі, використовуючи запропонований О.М. Гузем і В.В. Зозулей підхід, вперше розглядається несиметрична динамічна задача для площини з прямолінійною тріщиною кінцевого розміру при врахуванні контактної взаємодії берегів тріщини. При розв’язанні задачі було враховано як нормальний так і дотичний контакт берегів тріщини.
Зв'язок із науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає основним напрямкам наукових досліджень відділу динаміки і стійкості суцільних середовищ Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, тема “Розробка теорії і методів дослідження хвильових процесів в тілах з неоднорідностями”, держреєстраційний №0199U000894, шифр 1.3.1.316.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є чисельне розв’язання несиметричної динамічної задачі механіки руйнування для площини з прямолінійною тріщиною кінцевого розміру при врахуванні контактної взаємодії берегів тріщини.
Задачі наукового дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: НЕСИМЕТРИЧНА ДИНАМІЧНА ЗАДАЧА ДЛЯ ПЛОЩИНИ З ТРІЩИНОЮ ПРИ ВРАХУВАННІ КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ БЕРЕГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок