Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні засади формування сільськогосподарських землеволодінь і землекористувань в умовах земельної реформи

Економічні засади формування сільськогосподарських землеволодінь і землекористувань в умовах земельної реформи

Назва:
Економічні засади формування сільськогосподарських землеволодінь і землекористувань в умовах земельної реформи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дослідження історичних, соціально-економічних та екологічних умов р
озвитку системи землекористування на Буковині (розділ 1


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ОБ’ЄДНАНИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
ТРЕТЯК Роман Антонович
УДК: 332.365; 332.37; 332.5
Економічні засади формування сільськогосподарських землеволодінь і землекористувань в умовах земельної реформи
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник | - | доктор економічних наук, член-кореспондент УААН Гуцуляк Григорій Дмитрович,
Івано-Франківський інститут агропромислового виробництва УААН,
завідувач Косівського відділу проблем гірського землекористування
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Федоров Микола Миколайович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу земельних відносин
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Скурська Ніла Марківна, старший науковий співробітник відділу соціально-економічних аспектів розвитку АПК, Об’єднаний інститут економіки НАН України
Провідна установа | - | Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ використання та охорони земельних ресурсів
Захист відбудеться “01” липня 2005 р. о. 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.150.02 в Об’єднаному інституті економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Об’єднаного інституту економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
 
Автореферат розіслано “30” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук В.О.Шубравська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У результаті кризових явищ в сільському господарстві знизилась ефективність використання земельних та інших ресурсів, посилився розвиток деградаційних процесів, внаслідок чого значно погіршився екологічний стан землекористування. У процесі земельної реформи не були виведені із інтенсивного господарського використання під консервацію деградовані й малопродуктивні землі, не виділені землі з особливим правовим та екологічно обмеженим режимом використання, що негативно вплинуло на економічну ефективність сільськогосподарського землекористування Особливо це стосується Чернівецької області, сільськогосподарське землекористування якої розміщено в лісостеповій зоні, Передкарпатській і Карпатській провінціях та зазнало значних територіальних змін.
Проблеми формування землеволодінь і землекористувань сільськогосподарських підприємств в умовах нових земельних відносин досліджували багато вітчизняних вчених: І.К. Бистряков, В.В.Горлачук, Г.Д. Гуцуляк, Б.М. Данилишин, Д.С. Добряк, С.І. Дорогунцов, П.Г. Казьмір, М.І. Лавейкін, В.О. Леонець, В.Л. Месель-Веселяк, О.С. Новаторов, Л.Я. Новаковський, П.Т. Саблук, Н.М. Скурська, А.Я. Сохнич, В.М. Трегобчук, А.М. Третяк, М.М. Федоров та інші. Їх наукові праці зробили вагомий внесок у розроблення теоретичних основ раціонального землекористування, зокрема, як економічних, так і екологічних засад формування землеволодінь та землекористувань у процесі земельної реформи.
Віддаючи належне вченим і фахівцям, які займаються питаннями теорії, методології й організації землекористування, слід зазначити, що разом з тим економіко-екологічні основи використання земель недостатньо розроблені в регіональному аспекті відповідно до вимог основних положень Земельного кодексу України, законів України “Про землеустрій”, “Про охорону земель” та стосовно природно-економічних умов аграрного виробництва і змін, пов’язаних із земельною реформою.
Реформування існуючої системи землекористування поки що не забезпечило належного використання та охорони земель. Недоліки в компактності землекористування, черезсмужжя та неправильна конфігурація земельних ділянок створюють перешкоди в ефективному їх використанні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічні засади формування сільськогосподарських землеволодінь і землекористувань в умовах земельної реформи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок