Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЙ ОБҐРУНТУВАННЯ У ЛОГІЦІ ТА ФІЛОСОФІЇ ПРАВА (від античності до початку ХІХ сторіччя)

ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЙ ОБҐРУНТУВАННЯ У ЛОГІЦІ ТА ФІЛОСОФІЇ ПРАВА (від античності до початку ХІХ сторіччя)

Назва:
ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЙ ОБҐРУНТУВАННЯ У ЛОГІЦІ ТА ФІЛОСОФІЇ ПРАВА (від античності до початку ХІХ сторіччя)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,73 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ВОЙТЕНКО ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 340.12
ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЙ ОБҐРУНТУВАННЯ
У ЛОГІЦІ ТА ФІЛОСОФІЇ ПРАВА
(від античності до початку ХІХ сторіччя)
Спеціальність 12.00.12 – філософія права
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата юридичних наук
Харків 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі логіки в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор Титов Володимир Данилович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедрою логіки
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Козловський Антон Антонович, Чернівецький Національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри теорії та історії держави та права
доктор юридичних наук, професор
Максимов Сергій Іванович,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри філософії
Провідна установа: Національна академія внутрішніх справ України, Міністерство внутрішніх справ України, м. Київ
Захист відбудеться 20 грудня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 19 листопада 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д. Гончаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь розробки теми дослідження. Процес входження України у світове співтовариство правових держав ставить ряд теоретичних і практичних питань, що вимагають не тільки конкретно-наукового, але й філософського осмислення. Рішення багатьох з цих питань пов'язано зі встановленням природи і методології обґрунтування в праві. Вимога обґрунтованості як необхідної передумови справедливого судового і позасудового розгляду висувається в ст.6 Європейської конвенції про захист прав людини й основних свобод, у конституціях усіх сучасних демократичних держав, включаючи і Конституцію України (стст. 29, 30, 32, 40, 118). Ця вимога висувається й у кримінально-процесуальному та цивільно-процесуальному законодавстві України. Однак ні в міжнародних правових актах, ні в національному законодавстві України не розкривається зміст поняття обґрунтування і його логіко-гносеологічного результату - обґрунтованості. Таким чином, законодавець не роз'ясняє, що мається на увазі під обґрунтуванням у цілому, залишаючи рішення цього питання теорії відповідних процесуально-правових дисциплін. Більш того, саме вимога обґрунтованості дотепер не поширюється законодавцем на усі види процесуальних дій. У той же час через недостатню обґрунтованість багато рішень судів по цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справах скасовуються після апеляцій у суди вищих інстанцій. Необґрунтованістю рішень правоохоронних органів і судів порушуються права громадян, знижується ефективність правосуддя і його соціальний престиж, а в кінцевому рахунку послабляється проголошений Конституцією України курс на формування правової держави з його принципом верховенства права. При ще більш широкому підході виявляється недостатня обґрунтованість ряду правових норм, прийнятих у свій час без прогнозу їхнього наступного впливу на економічні, політичні, соціальні, культурні процеси, які ці норми були покликані регулювати.
Подоланню цих небажаних явищ може в істотній мері сприяти створення єдиної, послідовної і цілісної філософсько-логічної теорії обґрунтування для всієї системи права.
Ідея створення такої теорії висувалася ще в дореволюційній вітчизняній літературі в роботах М.О. Бердяєва, Є.В. Васьковського,.І.А. Ільїна, В.Д. Каткова, В.Д. Кистяківського,.М.М. Ковалевського,.П.І. Люблинського, П.І. Новгородцева, П.О. Сорокіна, Є.М. Трубецького, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЙ ОБҐРУНТУВАННЯ У ЛОГІЦІ ТА ФІЛОСОФІЇ ПРАВА (від античності до початку ХІХ сторіччя)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок