Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ БІРЖОВОГО МЕХАНІЗМУ В КОМЕРЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

ВИКОРИСТАННЯ БІРЖОВОГО МЕХАНІЗМУ В КОМЕРЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ БІРЖОВОГО МЕХАНІЗМУ В КОМЕРЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
На правах рукопису
КІРІЄНКО ОЛЬГА ЕДУАРДІВНА
УДК 336.764 : 334.715/477
ВИКОРИСТАННЯ БІРЖОВОГО МЕХАНІЗМУ В КОМЕРЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління
підприємствами
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Циганов Олександр Рувімович,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, професор кафедри біржової та банківської справи.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук Бабич Дмитро Володимирович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри статистики (м. Харків);
кандидат економічних наук, доцент Дібніс Григорій Іхільович, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри менеджменту (м. Луганськ).
Провідна установа – Донецький державний університет економіки та торгівлі ім.
М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, кафедра маркетингу та комерційної справи (м. Донецьк).
Захист відбудеться 20 травня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, Луганськ–34, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, Луганськ–34,
кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розіслано 16 квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Г.В. Козаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення і розвиток ринкових відносин в економіці України обумовлюють підвищення ролі та значення комерційної діяльності підприємств. Від рівня її організації залежать своєчасне забезпечення виробництва необхідними матеріалами, реалізація продукції та швидкість обігу оборотних коштів підприємства. Організація комерційної діяльності підприємств значною мірою визначається рівнем розвитку ринкової інфраструктури, суб'єкти якої сприяють налагодженню зв'язків між виробниками та кінцевими споживачами продукції з метою прискорення й полегшення руху сировини і матеріалів, готової продукції, інформації та ін. Серед організацій ринкової інфраструктури важливе місце належить товарній біржі.
Товарна біржа класичний інститут ринкової економіки, що формує оптовий ринок товарів шляхом організації та регулювання біржової торгівлі. Сучасні товарні біржі в країнах із розвиненою ринковою інфраструктурою є складним, але водночас надійним інструментом регулювання та самонастроювання економіки, механізмом ціноутворення на товарному ринку. Біржові ціни не тільки відбивають рух ринку того чи іншого товару, але й служать індикатором стану економіки країни. Товарні біржі, що є консультаційними й інформаційними центрами, впливають на галузі, у яких функціонують, та дозволяють стежити за станом кон'юнктури товарних ринків.
Особливості української економіки на етапі переходу до загальновизнаних ринкових форм господарювання не сприяли створенню умов для становлення і функціонування товарних бірж і, відповідно, масового звертання уваги на них підприємств із метою купівлі-продажу товарів. Більшість товарних бірж виявилася неспроможною задовольняти потреби підприємств у встановленні нових господарських зв'язків, в активізації комерційної діяльності на основі використання біржового механізму.
Питання створення біржового механізму, адекватного умовам комерційної діяльності вітчизняних підприємств, є важливими для забезпечення її ефективності. Наукові та практичні результати дослідження цього питання відображені в наукових працях українських учених, у яких розглядаються функції товарних бірж, біржові технології, біржові операції, особливості функціонування ф'ючерсних та опціонних ринків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ БІРЖОВОГО МЕХАНІЗМУ В КОМЕРЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок