Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВИЙ КОМПОНЕНТ РОЗВИТКУ ГЛОБАЛЬНОЇ ТОРГІВЕЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

ФІНАНСОВИЙ КОМПОНЕНТ РОЗВИТКУ ГЛОБАЛЬНОЇ ТОРГІВЕЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

Назва:
ФІНАНСОВИЙ КОМПОНЕНТ РОЗВИТКУ ГЛОБАЛЬНОЇ ТОРГІВЕЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
ФУРСОВА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК 339.5.003.02:339.92
ФІНАНСОВИЙ КОМПОНЕНТ РОЗВИТКУ ГЛОБАЛЬНОЇ ТОРГІВЕЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного менеджменту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: - доктор економічних наук, професор
Лук’яненко Дмитро Григорович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
завідувач кафедри міжнародного менеджменту
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Рогач Олександр Ігорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Інститут міжнародних відносин, завідувач
кафедри міжнародних валютно-кредитних
і фінансових відносин
- кандидат економічних наук, доцент
Іринчина Інна Борисівна,
Київський національний економічний університет імені
Вадима Гетьмана, доцент кафедри міжнародної торгівлі
Провідна установа: - Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН
України, відділ зовнішньоекономічних досліджень, м. Київ
Захист відбудеться “__3__” листопада 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.06 у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, вул. Дегтярівська 49-г, ауд.49.
Автореферат розісланий “_3__” жовтня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
доцент Антонюк Л.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глобальні трансформації кардинально змінюють природу сучасних світогосподарських процесів, які на сьогодні характеризуються, з одного боку, безпрецедентними масштабами інтернаціоналізації руху товарів, послуг, інвестицій, інновацій, робочої сили, а з другого – суперечливим динамізмом, структурною незбалансованістю, потенційною конфліктністю корпоративних, державних та міждержавних інтересів.
Формування системи торгівлі, глобальної за своїми основними параметрами, суттєво впливає на національні торгівельні політики як щодо їх змістовного наповнення, так і за методами реалізації. Для більшості країн ключовим мотивом залучення їх до процесу глобалізації є отримання нових можливостей реалізації національних програм розвитку торгівлі та їх фінансово-ресурсного забезпечення. Тут важливою є взаємодія з регіональними і світовими фінансовими організаціями, участь у міждержавних інтеграційних об’єднаннях. Разом із тим навіть ефективна інтеграційна стратегія держави не в змозі забезпечити у перспективі збереження національного економічного суверенітету, і тому актуальними залишаються питання пошуку і реалізації автономних джерел фінансування експорту.
Сучасний стан світової торговельної взаємодії визначається механізмом СОТ і системою блокових домовленостей та ініціатив, які досить жорстко регламентують правила та характер торговельних і пов’язаних з ними фінансових операцій. Це створює сприятливі умови для експансії країн-лідерів на глобалізованому ринку товарів і послуг. У той же час актуальною проблемою для більшості країн, у тому числі України, є розробка оптимальних інтеграційних стратегій, які б, з одного боку, забезпечували національну конкурентоспроможність, а з другого – давали змогу зберегти внутрішні резерви сталого розвитку.
Проблемі торгівельно-фінансової взаємодії в глобальних умовах розвитку присвячено достатньо багато наукових праць. Окремі аспекти цієї проблематики розглядали такі вітчизняні і зарубіжні науковці як Л.Антонюк, О.Білорус, Дж.Беккер, К.Бергстен, І.Бураковський, В.Геєць, А.Гальчинський, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІНАНСОВИЙ КОМПОНЕНТ РОЗВИТКУ ГЛОБАЛЬНОЇ ТОРГІВЕЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок