Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інвестиційні ризики корпоративних цінних паперів

Інвестиційні ризики корпоративних цінних паперів

Назва:
Інвестиційні ризики корпоративних цінних паперів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
”ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ
НАН УКРАЇНИ”
Чемодуров Олександр Михайлович
УДК 336.76(470)
Інвестиційні ризики корпоративних цінних паперів
08.00.03 – економіка та управління національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній установі „Інститут економіки та прогнозування НАН України”.
Науковий керівник член-кореспондент НАН України,
доктор економічних наук
Кваснюк Борис Євгенович,
Державна установа “Інститут
економіки та прогнозування НАНУ”,
заступник директора.
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Панченко Євген Григорович,
Київський національний економічний
університет, професор кафедри
міжнародного менеджменту;
кандидат економічних наук
Терещенко Ганна Миколаївна,
Науково-дослідний фінансовий інститут
при Міністерстві фінансів України,
завідувач відділу фінансових ринків та послуг.
Захист відбудеться 26 вересня 2007 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Державної установи “Інститут економіки та прогнозування НАНУ” за адресою: 01011, Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної установи “Інститут економіки та прогнозування НАНУ” за адресою: 01011, Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “11” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Технічне і технологічне оновлення виробництва із заміною застарілого устаткування і впровадженням сучасних технологій стало одним з найактуальніших і найважливіших економічних завдань України на найближчу перспективу. Від успішності його вирішення багато в чому залежать конкурентоспроможність нашої економіки.
Проблеми активізації інвестиційно-інноваційної діяльності вітчизняних підприємств з метою підвищення їх конкурентоспроможності розглядаються у працях багатьох українських економістів, зокрема А.С. Гальчинського, Б.М. Данилишина, В.М. Гейця, Б.Є. Кваснюка, А.А. Чухна та ін.
Актуальність теми. Для масштабної модернізації виробництва у прийнятні строки потрібне максимальне використання всіх внутрішніх джерел фінансування, а також залучення значних іноземних інвестицій. Для визначення шляхів розв’язання цієї проблеми необхідно дослідити її три взаємопов’язані аспекти: джерела фінансових ресурсів і можливості їх розширення, механізм та інструменти залучення інвестицій і шляхи їх удосконалення, а також умови, за яких таке залучення відбудеться в потрібних обсягах.
В умовах слабко розвинутого ринку довгострокових банківських кредитів особливого значення набуває ефективне використання фондового ринку як механізму залучення інвестицій для фінансування модернізації виробництва. Проте національний фондовий ринок все ще залишається на етапі становлення і далеко не повною мірою виконує свої основні функції: формування об’єктивної ціни активів та забезпечення на цій основі їх ліквідності. У збереженні непрозорості цього ринку зацікавлена певна частина його учасників, а тому перехід українського ринку до функціонування за міжнародними стандартами неможливий без достатньо потужного державного регулювання, напрями і механізм якого потребують наукового обґрунтування.
Важливим кроком державного регулювання було законодавче введення з 2006 року обов’язкового рейтингування емітентів та цінних паперів, але теперішній монополізм у рейтингуванні та відсутність його науково обґрунтованої методології за законодавчо прийнятою національною шкалою суттєво гальмують перехід національного ринку до функціонування за світовими стандартами. Обов’язковість рейтингування викликала критику частини учасників ринку як неринковий метод регулювання. Слід, однак, зважати на те, що фондовий ринок є найбільш регульованим та контрольованим ринком у світі (в тому числі й адміністративними методами), а перехід розвинутих фондових ринків до самоврядування відбувався дуже поступово, при збереженні значних регулюючих і контролюючих функцій держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Інвестиційні ризики корпоративних цінних паперів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок