Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ТРАНСПОРТУ ІОНІВ Са В МІТОХОНДРІЯХ МІОМЕТРІЯ ТА ВПЛИВ КОФЕЇНУ НА ЦЕЙ ПРОЦЕС

КІНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ТРАНСПОРТУ ІОНІВ Са В МІТОХОНДРІЯХ МІОМЕТРІЯ ТА ВПЛИВ КОФЕЇНУ НА ЦЕЙ ПРОЦЕС

Назва:
КІНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ТРАНСПОРТУ ІОНІВ Са В МІТОХОНДРІЯХ МІОМЕТРІЯ ТА ВПЛИВ КОФЕЇНУ НА ЦЕЙ ПРОЦЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,07 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна
ВАДЗЮК ОЛЬГА БОГДАНІВНА
УДК 577.352
КІНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ТРАНСПОРТУ ІОНІВ Са
В МІТОХОНДРІЯХ МІОМЕТРІЯ ТА ВПЛИВ КОФЕЇНУ
НА ЦЕЙ ПРОЦЕС
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Науковий керівник –доктор біологічних наук, професор, член-кор. НАН України
КОСТЕРІН Сергій Олексійович,
завідувач відділу біохімії м’язів,
заступник директора з наукової роботи
Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Офіційні оппоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
ЛІТОШЕНКО Олександр Якович, керівник лабораторії молекулярної генетики Інституту геронтології АМН України;
кандидат хімічних наук
АКОПОВА Ольга Валеріївна,
старший науковий співробітник
відділу фізіології кровообігу Інституту фізіології
ім. О.О. Богомольця НАН України.
Провідна установа –Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра біохімії
Захист відбудеться 25 вересня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна
НАНУ (01601, Київ, вул. Леонтовича, 9).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біохімії
ім. О.В. Палладіна (Київ, вул. Леонтовича, 9).
Автореферат дисертації розісланий 23 серпня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук КІРСЕНКО О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гладенькі м’язи відіграють суттєву роль у забезпеченні життєдіяльності організму. Серед гладеньком’язової мускулатури важливе значення має міометрій з огляду на функцію, яку він виконує в організмі при виношуванні плоду та пологах. Вважають, що виникнення різноманітних патологій репродуктивної функції (спонтанні аборти, гіпо- і гіпертонус матки тощо) пов’язане з порушенням гомеостазу іонів Са, яким, як відомо, належить фундаментальна роль у забезпеченні контролю скоротливої активності м’яза [Burdyga T., Wray S., 2002; Бабіч Л.Г., 1999].
Внутрішньоклітинний гомеостаз Са2+ забезпечується узгодженим функціонуванням Са2+-транспортуючих систем, локалізованих у мембранних структурах клітини [Bernardi P, 1999; Lee A.K, 2005]. Ідентифікація цих систем, вивчення їхніх властивостей, особливостей регуляції транспортної активності та фізіологічної ролі у кальцієвому гомеостазі має виключно важливе значення для розуміння іонних, молекулярних та мембранних механізмів електро- та фармакомеханічного спряження в гладеньких м’язах [Kosterin S. et al, 1999; Kosterin S., 2003].
Серед субклітинних структур, що бeруть участь у внутрішньоклітинному гомеостазі Са2+, важливу роль відіграють мітохондрії (МХ). Зокрема доведено, що вони здатні регулювати цитоплазматичну концентрацію іонів Са, підтримуючи постійну амплітуду її коливань [Grubelnik V. et al, 2002]. Участь МХ у внутрішньоклітинному гомеостазі Са2+ обумовлюється їх переважним розміщенням у тих частинах клітини, де виникають локальні високі концентрації Са2+, що необхідні для активації мітохондріального Са2+-уніпортера - біля кальцієвих каналів ендо/саркоплазматичного ретикулуму (ЕР, СР) та плазматичної мембрани (ПМ) [Gunter E. et al, 2004; Rizutto R. et al, 2004].
Електрофоретична Mg2+,АТР-залежна Са2+-акумулююча система МХ характеризується високою швидкістю транспорту катіону, що разом із великою кальцієвою ємністю матриксу дозволяє цим субклітинним структурам накопичувати значну кількість Са2+ за короткий проміжок часу [Коsterin S. et al, 1994; Bernardi P., 1999; Gunter E. et al, 2004;]. Ця динамічна властивість системи енергозалежного транспорту Са2+ у МХ визначає їх особливу роль у регуляції гомеостазу цього катіону в цитоплазмі при різноманітних патологіях, що супроводжуються зростанням його концентрації в клітині [Ткачук В.А., 1999; Sward K., 2002].
Не дивлячись на те, що питання про роль МХ у підтримці внутрішньоклітинного гомеостазу іонів Са у гладеньких м’язах вже давно привертає увагу дослідників, ряд експериментальних задач потребують подальшого з’ясування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КІНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ТРАНСПОРТУ ІОНІВ Са В МІТОХОНДРІЯХ МІОМЕТРІЯ ТА ВПЛИВ КОФЕЇНУ НА ЦЕЙ ПРОЦЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок