Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив прогестеронУ та 17-естрадіолу на функціональну активність фактора НЕКРОЗУ пухлин

Вплив прогестеронУ та 17-естрадіолу на функціональну активність фактора НЕКРОЗУ пухлин

Назва:
Вплив прогестеронУ та 17-естрадіолу на функціональну активність фактора НЕКРОЗУ пухлин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О.Богомольця
Грекова Світлана Петрівна
УДК: 616-006-002.4:616.621.31+618.2/3
Вплив прогестеронУ та 17-естрадіолу на
функціональну активність фактора НЕКРОЗУ пухлин
03.00.09. – імунологія (біологічні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Чернишов Віктор Павлович
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України,
завідувач лабораторії імунології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Алексєєва Ірина Миколаївна
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
завідувач відділом імунології та цитотоксичних сироваток
доктор біологічних наук,
Сидоренко Світлана Павлівна,
Інститут експериментальної патології, онкології та
радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України
завідувач лабораторії сигнальних каскадів клітин
Провідна установа: Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН
України, м. Київ
Захист відбудеться “19” лютого 2004 року о 15-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.02 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (01023, м. Київ, вул. Шовковична, 39/1, Центральна міська лікарня, корпус 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ, вул. Зоологічна, 1)
Автореферат розісланий “15” грудня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор С.Г. Свирид
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Однією з найбільш актуальних проблем репродукції є вивчення складної взаємодії багатьох факторів імунної та нейроендокринної систем у перебігу генеративних процесів.
В останні роки проводиться все більше досліджень, присвячених участі ефекторних механізмів імунної системи (як клітин, так і розчинних факторів) у процесах репродукції (розвитку домінантного фолікула, дозріванні яйцеклітини, циклічних змінах ендометрія, імплантації, децидуалізації, розвитку ембріона та фізіологічному перебігу вагітності) [Cannon J.G. 1998., Hunt J.S. et.al. 1998, Kutteh W.H. 1999, Terranova P.F., Montgomery Rice V. 1997]. В результаті вивчення цих складних процесів стало очевидним, що для їх розвитку необхідна тісна нейроендокриноімунна взаємодія [Абрамов В.В. и соавт. 1996, Бабичев В.Н. 1995.].
Однією зі зв’язуючих ланок під час даної взаємодії з боку імунної системи можуть бути цитокіни – група білків, що секретуються та впливають на ріст і розвиток клітин. Ці розчинні фактори, основними продуцентами яких є Т-лімфоцити та макрофаги, відіграють роль міжклітинних медіаторів при імунній відповіді та інших фізіологічних і патологічних процесах в організмі. Майже для всіх цитокінів характерна так звана плейотропна дія, оскільки вони поліфункціональні молекули, які діють більше, ніж на одну клітину-мішень, і стимулюють у різних мішенях процеси росту, диференціювання, експресії певних поверхневих антигенів тощо [Возианов А.Ф. и соавт. 1998, Несмеянова В.А. 1997]. Тому саме завдяки впливу цих розчинних факторів можлива взаємодія клітин імунної системи та інших тканин і органів (зокрема ендокринної системи).
Фактор некрозу пухлин (ФНП) є одним із цитокінів, який має плейотропну активність і здатний впливати не тільки на клітини імунної системи, а й регулювати ріст, диференціювання та метаболізм різних типів клітин (в тому числі і клітин новоутворень). Умовно біологічну активність ФНП можна окреслити трьома основними напрямками: 1) участь у запрограмованій клітинній загибелі (ініціація та стимуляція апоптозу); 2) вплив на ріст та диференціювання різних типів клітин; 3) регуляція ремоделінгу позаклітинного матрикса та експресії молекул адгезії та інтегринів. Встановлено, що ФНП здатний безпосередньо впливати на процеси репродукції [Aggarwal B. et.al.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вплив прогестеронУ та 17-естрадіолу на функціональну активність фактора НЕКРОЗУ пухлин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок