Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИТРАТИ В СИСТЕМІ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ТЕОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА (на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів)

ВИТРАТИ В СИСТЕМІ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ТЕОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА (на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів)

Назва:
ВИТРАТИ В СИСТЕМІ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ТЕОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА (на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,70 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ОЛІЙНИК ОКСАНА ВІКТОРІВНА
УДК: 657.471
ВИТРАТИ В СИСТЕМІ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ:
ТЕОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА
(на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів)
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі обліку і аудиту Житомирського інженерно-технологічного інституту Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бутинець Франц Францович,
Житомирський інженерно-технологічний інститут,
завідувач кафедри обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Валуєв Борис Іванович,
Одеський державний економічний університет,
завідувач кафедри бухгалтерського обліку та аудиту
кандидат економічних наук, доцент
Задорожний Зеновій Васильович,
Тернопільська академія народного господарства,
доцент кафедри економіки і управління інвестиціями
Провідна установа: Волинський державний університет ім. Лесі Українки
Міністерства освіти і науки України,
кафедра бухгалтерського обліку та аудиту, м. Луцьк
Захист відбудеться “3” жовтня 2002 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .082.01 в Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “31” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
професор Д.А. Штефанич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Рівень конкурентоспроможності продукції та загальні результати господарської діяльності підприємства багато в чому залежать від рівня витрат. Облік витрат займає центральне місце в бухгалтерському обліку, який відіграє значну роль в системі управління підприємством. Використовуючи дані про розмір та види витрат, управлінський персонал підприємства має можливість регулювати фінансово-господарську діяльність, приймати виважені управлінські рішення. Отже, для прийняття оперативних, тактичних і стратегічних рішень щодо управління витратами підприємства необхідна своєчасна, достовірна аналітична інформація, яка може бути забезпечена лише бухгалтерським обліком та безпосередньо залежить від його якості.
З прийняттям національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в Україні розпочалася робота з наближення його до міжнародних принципів та правил. Однак вивчення зарубіжної методики обліку витрат та її адаптація до вітчизняних умов – процес досить складний і не завжди ефективний. Система обліку витрат, яка діяла в нашій державі раніше, була адекватною потребам централізованого управління економікою. Вона була чітко організованою, але значна частина облікової інформації не використовувалася, так як не було вагомого стимулу для зниження витрат і, відповідно, для створення оптимальної системи управління ними. Це одна з головних причин, через яку левова частка теоретичних напрацювань науковців на практиці не знаходила застосування.
Погляди на сутність витрат як економічної категорії історично зазнають впливу певних суспільно-економічних умов. Даний чинник привертає увагу дослідників, однак він майже не враховується ними при аналізі обліку витрат та шляхів його удосконалення. Це призводить до спрощення висновків щодо цілей, функцій та завдань обліку витрат, застосування методів та способів обчислення собівартості, необхідності та можливості використання облікової інформації тощо. Як правило, дослідження проблем обліку витрат здійснюються тільки в галузевому аспекті, але не можна не зважати на загальний характер проблем теорії і методології обліку витрат.
У розробку питань теорії та методології обліку витрат вагомий внесок зробили вітчизняні вчені: О.С. Бородкін, Ф.Ф. Бутинець, Б.І. Валуєв, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИТРАТИ В СИСТЕМІ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ТЕОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА (на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок