Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКАЗНИКИ СПЕЦИФІЧНОЇ ТА НЕСПЕЦИФІЧНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ БУГАЙЦІВ ПІСЛЯ НАДМІРНОГО ОДНОРАЗОВОГО ТА ТРИВАЛОГО НАВАНТАЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ НІТРАТАМИ

ПОКАЗНИКИ СПЕЦИФІЧНОЇ ТА НЕСПЕЦИФІЧНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ БУГАЙЦІВ ПІСЛЯ НАДМІРНОГО ОДНОРАЗОВОГО ТА ТРИВАЛОГО НАВАНТАЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ НІТРАТАМИ

Назва:
ПОКАЗНИКИ СПЕЦИФІЧНОЇ ТА НЕСПЕЦИФІЧНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ БУГАЙЦІВ ПІСЛЯ НАДМІРНОГО ОДНОРАЗОВОГО ТА ТРИВАЛОГО НАВАНТАЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ НІТРАТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Розстальний Андрій Васильович
УДК 619:616-008.9:546.175:636.2
ПОКАЗНИКИ СПЕЦИФІЧНОЇ ТА НЕСПЕЦИФІЧНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ БУГАЙЦІВ ПІСЛЯ НАДМІРНОГО ОДНОРАЗОВОГО ТА ТРИВАЛОГО НАВАНТАЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ НІТРАТАМИ
16.00.02 — патологія, онкологія
і морфологія тварин
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету
Міністрів України (м. Київ).
Науковий керівник: | доктор ветеринарних наук,
член-кореспондент УААН, професор заслужений діяч науки і техніки України
МАЗУРКЕВИЧ Анатолій Йосипович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри нормальної та патологічної фізіології.
Офіційні опоненти: |
доктор ветеринарних наук, академік УААН, професор КРАСНІКОВ Геннадій Андрійович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини, УААН, завідувач лабораторії патоморфології, м.Харків;
доктор ветеринарних наук, доцент
БОРИСЕВИЧ Борис Володимирович, Національний аграрний університет, в.о.професора кафедри патологічної анатомії та ветеринарно-санітарної експертизи.
Провідна установа: |
Білоцерківський державний аграрний університет, кафедра нормальної і патологічної фізіології, Міністерства аграрної політики України, м.Біла Церква.


Захист відбудеться “19” вересня 2001р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041 м. Київ-41 вул. Героїв оборони 15 навчальний корпус № 3 ауд. № 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041 м. Київ-41 вул. Героїв оборони 11 навчальний корпус № 10.
Автореферат розіслано “16” серпня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Міськевич С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досліди з експериментального і клінічного дослідження отруєнь тварин нітратами показали, що під впливом нітратів і нітритів істотно знижується опірність організму тварин до несприятливих екзо- та ендогенних факторів (Шумаков О.Ф.,1988; Захаренко М.О.,1990), зменшується продуктивність, суттєво порушується обмін речовин (Хмельницький Г.О., 1980; Панько М.Ф.,1986; Мазуркевич А.Й., 1991; Данілов В.Б.,1993; Карповський В.І.,1994).
За даними багатьох дослідників введення нітратів в організм тварин спричиняє суттєві зміни клітинних та гуморальних показників резистентності організму (Митченков В.Т.,1972; Соболєва Е.А.та ін.,1973; Іванов А.В.,1977). Проте участь факторів, які забезпечують специфічну (популяції лімфоцитів, субпопуляції Т-лімфоцитів) і неспецифічну (фагоцитарна активність та інтенсивність фагоцитозу лейкоцитів, цитохімічні показники активності нейтрофільних гранулоцитів у НСТ-тесті) резистентність організму за умов різної величини навантаження організму тварин нітратами, висвітлена недостатньо.
Реєстрація і аналіз змін в організмі за умов отруєння дає можливість науковцям і клініцистам з'ясувати характер порушень механізмів реактивності та резистентності організму тварин, прогнозувати наслідки й розробити заходи профілактики та корекції змін резистентності.
В результаті антропогенного впливу на природу в навколишньому середовищі накопичуються фактори, що спричиняють патогенну дію на здоров’я людини і тварин. Це зумовлює зниження резистентності організму та збільшення чисельності захворювань. Застосування фармакологічних препаратів для профілактики та лікування хвороб веде до виникнення небажаних явищ, оскільки хіміопрепарати часто викликають розвиток токсичних та алергічних реакцій, тривалу післядію, звикання і т.д. Все це спонукає до пошуку нових засобів, які б не давали побічних ефектів. В останній час в медицині для підвищення резистентності організму починають застосовувати електромагнітне опромінення (ЕМО) хвилями міліметрового діапазону (ММД) (Лебедєва Н.Н., Котровська Т.І.,1999).
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження проводилось відповідно до наукової тематики кафедри нормальної та патологічної фізіології “Вивчити механізми формування реактивності організму тварин під впливом хімічних та біологічних факторів зовнішнього середовища” в 1998-2000 роках, № держреєстрації 0196 U 005219.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОКАЗНИКИ СПЕЦИФІЧНОЇ ТА НЕСПЕЦИФІЧНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ БУГАЙЦІВ ПІСЛЯ НАДМІРНОГО ОДНОРАЗОВОГО ТА ТРИВАЛОГО НАВАНТАЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ НІТРАТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок