Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ: КАЛОКАГАТИВНЕ СВІТОВІДЧУТТЯ

ТВОРЧІСТЬ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ: КАЛОКАГАТИВНЕ СВІТОВІДЧУТТЯ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ: КАЛОКАГАТИВНЕ СВІТОВІДЧУТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СЕМЕНЮК Катерина Сергіївна
УДК 111.84/85:821.111(477)(Кобилянська)
ТВОРЧІСТЬ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ: КАЛОКАГАТИВНЕ СВІТОВІДЧУТТЯ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики та культурології філософського факультету
Науковий керівник
доктор філософських наук, професор Левчук Лариса Тимофіївна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Бровко Микола Миколайович,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор кафедри теорії, історії та практики культури;
кандидат філософських наук, доцент Дорога Алла Євгенівна,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, доцент кафедри культурології.
Провідна установа – Дрогобицький державний педагогічний університет імені І. Франка, м. Дрогобич.
Захист відбудеться 15 вересня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 60, ауд. 327.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033 Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 17 червня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Живоглядова.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Проблема формування творчої особистості і її роль в культурі є актуальною для сучасної української естетичної та етичної науки, яка активно займається проблемами художньої творчості. Крім того, творчість постає як наскрізна проблематика і для культурології в цілому. Для української естетики залишається актуаль-ним завдання збереження здобутків історії культури, національних традицій гуманітарного мислення. Актуальність даної роботи пов’язана з процесом залучення духовного досвіду українського народу для створення цілісного феномену культури сучасності. А звернення до спадщини письменників, митців, доробку українських мислителів обумовлено також виникненням нових евристичних можливостей у всебічному аналізі проблеми української духовної спадщини.
Непересічна постать Ольги Кобилянської належить до тих, хто формував підґрунтя для самоусвідомлення, самовизначення українського народу. Творчість письменниці – складний, багатовимірний феномен, що потребує різнобічного вивчення. Вже перший дослідницький дотик до неї де-монструє дивовижну її здатність “обходити” закони формальної логіки безпосередністю свого живого руху, а моральнісна та естетична складові виявляються тісно переплетеними між собою, взаємодоповнюючи та навіть “перетікаючи” одна в одну, за чим стоїть художня позиція письменниці, її світовідчуття, людська цілісність загалом. Це й обумовлює теоретичну корек-тність застосування у дослідженні творчого доробку письменниці параметрів естетичного та моральнісного аналізу.
Осмислення творчості Ольги Кобилянської пов’язано як з відсутністю теоретичних побудов у доробку письменниці, так і об’ємним досвідом літературно-наукових досліджень, на різних методологічних засадах, що ускладнює процес її пізнання і формулювання дефініції за принципом її основоположної ознаки. У цьому зв’язку виникає потреба віднайти такі інваріанти, або гносеологічні константи, які б виконували функцію пояснювального принципу побудови теорії, в систематизації дослідницьких побудов. З цим пов’язана необхідність залучення категорії “світогляд” та його похідних, зокрема поняття “світовідчуття”, які інтегрують уявлення про екзистенціальні переживання та їх, художні прояви в єдності світу письменниці. Саме крізь призму світоглядних орієнтирів, відкриття нових обріїв естетичних, етичних та культурологічних пошуків, залучення полінаукової методології, виявляється можливість розкриття єдності морально-естетичних аспектів у творчості Ольги Кобилянської, що є її головною рисою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ: КАЛОКАГАТИВНЕ СВІТОВІДЧУТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок